Arabaya Gaz Taktırmak Ne Kadar?(Soru)

2022 Sıralı LPG Dönüşüm Sistemleri Montaj Fiyatları

ATİKER LPG MONTAJ FİYATLARI Silindir Simit
Tartarini 4 Silindir OBDII Kit 4750 TL 5000 TL
Tartarini 6-8 Silindir Kit 9000 TL 9250 TL
PRİNS LPG MONTAJ FİYATLARI PEŞİN TAKSİT
Prins Ecomax 390 € 410 €

107

  • LPG Taktırma işlemi yaklaşık 4-6 saat sürmektedir. Randevu ile giderseniz aynı gün aracınızı her şeyi hazır halde teslim alabilirsiniz. Aracın manifoldu yapısı uygun ise LPG Taktırma esnasında patenti bize ait olan gaz piposu kullanılarak manifold delinmeden montaj yapılabilir.

Arabaya LPG kaç saatte takılır?

LPG Dönüşümü ortalama olarak 6 – 8 saat sürmektedir. Aracın marka modeline veya uygulanacak LPG Kitine göre bu süre değişebilmektedir.

LPG sokulur mu?

Öncelikle yetkili bir Otogaz servisinde LPG sisteminin tamamının söküm işlemi gerçekleştirilmelidir. Lpg sistemi sökülen bu araca seri tadilat projesi (AİTM) belgeli projelendirme yetkisi olan bir firma tarafından lpg söküm projesi hazırlanmalıdır.

Hangi marka LPG sistemi daha iyi?

Piyasadaki en iyi otogaz dönüşüm sistemleri arasında Prins markası bulunuyor. Prins, düşük maliyetle yüksek performans sunmaktadır. Aracın performansını düşürmemekle birlikte benzinv e gaz arasındaki farkı hissetmezsiniz.

Araca tup Isletmek ne kadar?

İşte 2022 yılı itibariyle aracınıza LPG işletirken ödeyeceğiniz tutarlar: Muayene ücreti: 507,40 TL. Egsoz Emisyon Ücreti: 110 TL. Noter Ruhsat İşlem Ücreti: 457 TL.

You might be interested:  Güneş Enerji Santrali Nasıl Kurulur?(Doğru cevap)

1 litre gaz ile kaç km gidilir?

– 1 litre otogaz- LPG ile 11.36 km yol kat edilmektedir. Bu hesaba göre 1 litre benzinle, LPG ‘ye oranla 3.34 kilometre daha fazla yol almak mümkün olabilmektedir. (Hesaplamalarda, benzin için 6.8 lt /100 km, LPG otogaz için 8.8 lt /100 km tüketim kabul edilmiştir.

Araca LPG nasıl takılır?

Yapılan İşlemler

  1. Akü ile araç bağlantısı kesilir.
  2. Manifold sökülür.
  3. Delikler açılır ve nozullar takılır.
  4. Gaz hortumları sabitlenir.
  5. Kelepek gövdesi delinir.
  6. Rekor takılır.
  7. Manifold monte edilir ve gaz hortumları kesilir.
  8. Rekorlar enjektöre takılır.

LPG kaç km de takılır?

Bu dönemde araç mümkün mertebe düşük devirlerde kullanılmalıdır. 5 bin kilometre LPG takılmaması öngürülse de 1000-1500 km. de yağ değişimini de yaptırarak LPG sistemi taktırmanızda sakınca yoktur.

LPG tankı 10 yılı dolduran muayeneden geçer mi?

Araç muayenesinde önemli olan noktalardan biride LPG tankınızın yaşıdır. Araç muayeneniz sırasında LPG tank süresi 10 yılı geçtiği görülürse aracınız muayeneden geçemez ve sizden tüp tankının yenilenmesi istenir.

LPG zararları nelerdir?

Günümüzde kullanılan ve sürücüler tarafından tercih sebebi olan katkılı otogaz, araçların akaryakıtlarının tıkanmasına sebep olabilir. Tıkanmalar, yakıtın motor bölgesine daha yavaş ulaşmasına yol açar. Yakıtın aracın ilgili bölümüne geç ulaşması ise performans düşüklüğüne yol açar.

LPG sökülen araç muayeneden geçer mi?

NOT: Sökülen LPG OTOGAZ SİSTEMİ başka bir araçta kullanılamaz, eger kullanılırsa araç tuvturk muayene istasyonlarından ve sızdırmazlık istasyonlarından geçemez..

LPG tankı yenileme kaç TL?

Lpg tankının değişim maliyeti, aracınızda bulunan tankın boyutu ve şekline göre değişiklik gösterecektir. Ancak ortalama olarak 600 ₺ ile 1200₺ arasında bir maliyeti vardır. Gaz tankı değişimi takribi 2 – 3 saat sürmektedir. Belgelerin teslimi ise bazı durumlarda ertesi güne sarkabilmektedir.

You might be interested:  Nitromax Enerji Içeceği Nasıl Kullanılır?(Soru)

LPG’de marka fark eder mi?

Performans olarak arada bir fark yok. Markadan markaya farklı katkı maddesi olduğunuda düşünmüyorum. Dolum litreleri, istasyondan istasyona değişebilir. İdeali yüksek basınçlı depolardır.

Hangi araca hangi LPG takılır?

Günümüzde benzinli ya da dizel motora sahip neredeyse tüm binek araçlara LPG takılabilir. Ancak çok güçlü motorlara sahip yarış arabaları ya da arazi gibi özel amaçlar için üretilmiş araçlara LPG kitlerinin takılması bir hayli pahalı olduğu ve aracın performansını düşürdüğü için pek tercih edilmemektedir.

Hangi araca hangi LPG kiti?

Prins marka LPG sistemi aracıma uyumlu mudur? Aracınız MPI (Multi Point Injection – Çok noktadan enjeksiyon) motorlu ise Prins Marka sıralı enjeksiyon sistemi aracınız için uyumludur. Ülkemizde binek araç motorlarının çoğunluğunu bu motor tipi oluşturmakta.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *