Aski Kartlı Su Sayacı Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

Kartli su sayacında pil bitti ne demek?

Sayaç içerisindeki pilin tamamen bitmesi durumunda ekranda PIL SON mesajı görülür. Bu durumda sayaç vanası işlevini yerine getiremez. Pil değişimi yapmak için Alo 185’i arayınız.

Kartlı Su Sayacı nasıl kapatılır?

Bu kartlarla abone kredi yükleme merkezlerinden istediği miktarda kredi yükleyebilir. Akıllı kart sayaca okutulduğu zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Kredi bitiminde su sayacı vanasını kapatır. Abone kartını tekrar sayaca taktığında, karttaki yedek kredi sayaca yüklenerek vana açılır.

Kaybolan su kartı nasıl çıkarılır Ankara?

Kaybolan veya bozulan kartımın yerine yenisini nasıl alabilirim? Abone olan kişi kimliği ile Abone İşleri Dairesi Başkanlığı’na gelerek 5 TL ücret karşılığında yenisini alabilir.

Ankara su saati arızası nereye bildirilir?

Başkentlilerin, “616 10 00” numaralı telefonla talep ve sorunlarını iletebildikleri ASKİ Çağrı Merkezi, 31 kişilik personel ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başladı.

Kartlı su sayacı arızası nasıl anlaşılır?

Su sayacının bozuk olduğunu anlamanın en kolay yolu sayacın normalden daha fazla dönmesidir. Sayacın bozuk olup olmadığını anlamak veya su kaçağı olup olmadığını anlamak için; dış tesisatın vanalarını kapatınız, eğer vanaları kapattığınız halde halen sayaç dönüyorsa kesin olarak su sayacınız bozulmuş demektir.

You might be interested:  Kadınlarda Gaz Sancısı Nasıl Giderilir?

Su sayacı bozuksa ne yapılmalı?

Su sayacının arızalanması, okunamaması,patlaması veya 10 yıllık periyodik muayene süresinin dolmasından dolayı sayaç değişim işlemi gerçekleşir. Abone İşleri Dairesi bürolarına veya 185’i arayıp başvuru yapılır. Sayaç değişimi iş emri hazırlanır.

Kartlı su sayacı nasıl çalışır?

Abone kartını sayacın ön kısmındaki cep bölümüne koyar ve sayaç ekranında bulunan büyük butona basılır. Butona basıldıktan sonra sayaç ekranında kredi yüklendi mesaji çıkar ve sayaç vanasını açar.

Kartlı Su Sayacı nasıl değiştirilir?

SAYAÇ DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIYOR? Kartlı sayaçlarını mekanik sayaca (faturalı) dönüştürmek isteyen konut aboneleri “www.aski.gov.tr” adresinden detaylı bilgi alabileceği gibi değişim imkanından yararlanmak isteyen abonelerin, ASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekiyor.

Su sayacı yangın modu nasıl yapılır?

içinde bakiye yoksa bir tüyo; tuşa uzun süre basılı tutunca yangın moduna geçip 6 saat boyunca sınırsız su veriyor.

Su kartı kaç TL?

Su aboneliği başvuru ücreti 2021 yılı için 196,50 TL olarak belirlenmiştir.

Su sayacı ne zaman takılır?

Mevcut aboneliğe ait ve kendi kusurlarından kaynaklanan nedenlerle hasarlı, camı kırık, mührü kopuk, dondan patlamış vb. durumlarda kurum tarafından tedarik edilen sayaçlar takılır. Bu durumda, sökme-takma bedeli ve ilave olarak sayaç bedeli ilk su faturasına yansıtılır.

Askiyi nereye şikayet edebilirim?

ASKİ ‘yle ilgili şikayet ve istekler, “ALO 185” numaralı telefon hattı yerine artık “153 Mavi Masa”ya bildirilecek.

185 numarası nedir?

İSKİ Alo 185 servisi 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Tüm telefonlardan 185 ‘i tuşlayarak İSKİ Alo 185 Servisi’ne ulaşabilirsiniz. – T.C. Kimlik No Güncelleme gibi konularda kısa sürede hizmet alabilirsiniz.

Aski saat kaça kadar açık?

Ankara için önemli hizmet kurumlarından biri olan Aski ‘nin çalışma saatlerinin varlığı söz konusudur. Buna göre çalışma saatleri hafta içi sabah 08:00 ve öğlen 12:00 olmaktadır. Bir saatlik aradan sonra mesaiye 13:00 ‘de tekrar başlayıp öğleden sonra 17:00’ya kadar hizmet vermektedir.

You might be interested:  Enerji Bakanın Adı Ne?(Doğru cevap)

Aski nereye bağlı?

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Bakanlar Kurulunun 11.03.1987 tarih ve 87/11594 sayılı kararının 1. maddesi ile “Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, müstakil bütçeli ve Kamu Tüzel Kişiliğine haiz bir kuruluş” olarak kurulmuştur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *