Enerji Yatırımları A.Ş Kimin?

Ortaklık Yapısı Şirketin ana ortağı Enerji Yatırımları A.Ş., Koç Holding A.Ş., Koç Ailesi ve bunlar tarafından sahip olunan şirketler tarafından kontrol edilmektedir.

  • Tarihçe Enerji Yatırımları A.Ş., Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’nin %51’lik blok hissesinin satın alınması, Türkiye’de petrol, rafineri ve ilgili sektörlerde faaliyet gösterilerek bu konularda yatırım yapılması, Tüpraş’ın yönetimi ve karar alma sürecinde yer alınması amacıyla 14.12.2005 tarihinde Kuzguncuk Nakkaştepe Azizbey Sok.

Gdz Enerji kimin?

Enerjinin tüm alanlarından elde ettiği deneyimi operasyonel kiralama, telekomünikasyon, güneş enerjisi, çağrı merkezi hizmetleri, panel üretimi, yazılım hizmetleri, finansal aracılık ve otomotiv sektörlerinde yatırıma dönüştüren GDZ Enerji Yatırımları AŞ bugün Aydem Enerji Holding çatısı altında yer almaktadır.

Tüpraş’ın ortakları kimler?

Tüpraş ‘ ın Ortakları Şirket’ in BİST’e kayıtlı %49 oranında hissesi vardır. Şirket’ in hisselerini elinde bulunduran hissedarlar ve hisse oranları şöyledir; Enerji Yatırımları A.Ş %51, Koç Holding %77, Aygaz %20, Opet %3, %49’u ise Halka açıktır.

Gediz Enerji kimin?

İzmir ve Manisa bölgelerinde bulunan 5.420.537 nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. kısa adıyla GEDİZ EDAŞ, Bereket Enerji tarafından işletilmektedir. GEDİZ EDAŞ bölgesi, dağıtım faaliyetleri özelleştirilen TEDAŞ’ın 11 no’lu dağıtım bölgesidir.

Gdz elektrik ne iş yapar?

GDZ EDAŞ, güvenlik ve estetik açısından şehirlerin en önemli unsurlarından biri olan aydınlatma sistemlerine yönelik planlı bakım ve iyileştirme faaliyetlerini düzenli olarak yürütmektedir.

You might be interested:  Metsil Gaz Damlası Nasıl Kullanılır?(En iyi çözüm)

Tüpraş kime satış yapıyor?

Tüpraş, Opet’in %40 hissesine sahip Opet ayrıca, Alman madeni yağ şirketi Fuchs ile %50-50 ortaklığı Opet-Fuchs kanalıyla madeni yağların üretimi ve pazarlamasını, Türk Hava Yolları (THY) ile %50-50 ortaklığı THY-Opet ile de jet yakıtı ikmali ve satışını yapmaktadır. Opet, 2020’de 2’ncilik konumunu korumuştur.

Tüpraş Genel Müdürü kim?

İbrahim Yelmenoğlu – Genel Müdür – TUPRAS | LinkedIn.

Star Rafineri sahibi kim?

STAR Rafineri, Türkiye’nin İzmir ilinin Aliağa ilçesinde yer alan bir petrol rafinerisidir. Temeli 2011’de atılan tesis, Azerbaycan merkezli SOCAR’ın Türkiye iştiraki SOCAR Turkey Enerji A.Ş. tarafından 6,3 milyar dolar yatırımla hayata geçirildi.

Tüpraş ham petrolü nereden alıyor?

Kullandığı ham petrolün neredeyse tamamını ithal eden Türkiye, bunun büyük bölümünü coğrafi yakınlık, ürün kalitesi ve uygun fiyat nedeniyle İran’dan tedarik ediyor. EPDK verilerine göre Türkiye’nin en büyük rafineri işletmecisi Tüpraş yılın ilk dört ayında İran’dan günde 187,196 varil ham petrol ithal etti.

Koç Grubu Tüpraşı kaça aldı?

Tüpraş ‘ın yüzde 51’i için 9 grubun yarıştığı özelleştirme ihalesinde yarışı kazanan, 4 milyar 140 milyon dolarlık teklifiyle Koç -Shell konsorsiyumu oldu. Koç -Shell konsorsiyumunun verdiği bu fiyat Tüpraş ‘ın 4.5 milyar dolarlık piyasa değerinin yüzde 80 üzerinde oldu.

Tüpraş nasıl özelleşti?

Uzun yıllar bir Kamu İktisadı Teşekkülü olan Tüpraş, yüzde 51 oranındaki hissesinin blok satışı için ÖİB tarafından 12 Eylül 2005 tarihinde ihale düzenlendi. İhaleyi, 4 milyar 140 milyon dolar ile Koç-Shell Ortak Girişim Grubu kazandı. Özelleştirme tarihinde, dikkat çeken bir diğer ihale de Erdemir’in oldu.

Gediz Elektrik özel mi?

Türkiye’deki elektrik dağıtım sektörünün özelleştirilmesi serüveni şöyle: özel sektöre devredildi. 2013 yılı içerisinde ise 8 dağıtım şirketi (Akdeniz, Boğaziçi, Gediz, Aras, Dicle, İstanbul Anadolu Yakası, Vangölü ve Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ) hisseleri özel sektöre devredildi.

You might be interested:  Dünyayı Saran Gaz Tabakasına Ne Denir?(EN iyi 5 ipucu)

Gediz Elektrik ne zaman kuruldu?

Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. enerji sektöründe 40 yıllık deneyim ve uzmanlığa sahip, Türkiye’nin ilk ve öncü entegre enerji şirketi Aydem Enerji bünyesinde 2013 yılında İzmir ve Manisa illerinin görevli tedarik şirketi olarak kuruldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *