Gaz Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç LPG ile rölantideyken araç sahibi penseyi veya kargaburnu alıp LPG enjektör hortumunu tek tek sıkarak yangın olup olmadığını ya da neredeyse hiç etkileşim olmadığını yani kalkışta gözlerin sarsıldığını tespit etmelidir. Hortum sıkılır. Bir veya iki hortum zar zor etkileşiyorsa, LPG enjektörü arızalı demektir..

 • 1: Araç LPG’de rolantide çalışırken araç sahibi eline pense veya karga burnu alıp LPG enjektör hortumlarını teker teker sıkarak tekleme yapmayan ve yada hortum sıkıldığında çok az etkileşme yani sarsıntılı göz varmı onu tespit etmelidir.Eğer bir veya iki hortumda etkileşim az ise LPG enjektörleri arızalı anlamına gelir.

LPG enjektör ömrü ne kadardır?

LPG enjektörlerinin de kalite standartlarına göre kullanım ömürleri birbirinden farklılık göstermektedir. Kimi 150.000 km kullanım ömrü vaad ederken kimi de 300.000 km hatta 400.000 km ye kadar çıkabilmektedir.

LPG enjektör arızası sonucu ne olur?

3- Lpg enjektörleri arıza yaptığı zaman gaz kaçağı yapar bu yüzden manifolda biriken gaz yüzünden sabah ilk benzinde çalışınca araçta boğulma meydana gelir ve araç çok geç çalışır. 4- Aracın lpg de çok yakmasına neden olur. 5- Arızalı lpg enjektörü araçta yüksek devirlerde performans kaybına yol açar.

You might be interested:  Mide Gaz Nasıl Geçer?(Soru)

Enjektör ömrü ne kadardır?

Araç eğer benzinli ise 40.000 km’de, dizel ise de 25.000 km ila 30.000 km arasında enjektör temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Atiker LPG enjektör ömrü ne kadar?

Valtek diğer adıyla rail enjektör yerli yabancı bir çok LPG sisteminde kullanılmakta olup bu markalardan birkaç örnek verecek olursak atiker, aldesa, akl, mimgas, ecotech, tartarini, zavoli gibi enjektörlerdir. Valtek enjektörlerin ömrü ortalama 40.000 km ile 70.000 km arasında değişmektedir.

BRC enjektör arızası nasıl anlaşılır?

Araç LPG ile rölantideyken araç sahibi penseyi veya kargaburnu alıp LPG enjektör hortumunu tek tek sıkarak yangın olup olmadığını ya da neredeyse hiç etkileşim olmadığını yani kalkışta gözlerin sarsıldığını tespit etmelidir. Hortum sıkılır. Bir veya iki hortum zar zor etkileşiyorsa, LPG enjektörü arızalı demektir..

LPG enjektör tamir edilir mi?

LPG enjektör tamir kiti ile enjektörden kaynaklı oluşan aksaklıklar kolyca çözülebilir. LPG enjektör arıza tamiri için öncelikle bobinler sökülür. LPG enjektörlerinin düzenli çalışması ve uzun süreli kullanımı için belli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Bobine bağlı kabloların sökümü ile işleme başlanır.

Benzin enjektörlerin tıkalı olduğu nasıl anlaşılır?

Tıkalı Enjektör Arıza Belirtileri Nelerdir?

 1. – Bir veya daha fazla silindirde ateşleme sorunları,
 2. – Motorun gücünde azalma,
 3. – Ani hızlanma ve yavaşlamalarda performans sorunları,
 4. – Motorda tekleme, sarsıntı ve stop etme,
 5. – Motorun zor çalışması veya hiç çalışmaması,
 6. – Rölanti dalgalanması,

Enjektör çekişi etkiler mi?

Aracınızda siyah duman atma varsa enjektörleriniz bozulmuş demektir. En belirgin özelliği budur. Bunun dışında yakıt tüketiminiz artmışsa, motor çekişi düşmüşse, aracınız tekliyorsa, rölantideyken aniden stop ediyorsa ve sabahları geç çalışıyorsa enjektörlerinizin arızalı olduğundan şüphelenebilirsiniz.

Bozuk enjektör motora zarar verir mi?

Eğer ki bozulmuş enjektör tamir edilmez veya değiştirilmez ise motora büyük zararlar verebilir.

You might be interested:  Nikel Kadmiyum Pil Nasıl Şarj Edilir?

Enjektörler kaç binde değişir?

Aracınız benzinliyse, 40.000 km’de, dizelse 25.000- 30.000 km arasında yakıt enjektör temizliğini mutlaka yaptırın.

Dizel araçta enjektör arızası nasıl anlaşılır?

Enjektör Arızası

 1. Araç motoru çalışma sırasında olması gerekenden daha yüksek seste gürültüler yapar.
 2. Enjektör arızası halinde aracınızın hızını istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün olmayacaktır.
 3. Araç çalıştırıldığı andan itibaren motor alanından ses gelmeye başlar.
 4. Araçta teklemeler meydana gelir.

Clio 1.5 dci enjektör arızası nasıl anlaşılır?

~ Araç Hızlanma ve Devirlenmede Zorluk Yaşar, Motor Zorlanması Hissedilir. ~ Teklemeler ve Boğulmalar Baş Gösterir. ~ Araç Lpg’li ise benzinde yaşanan olumsuzluklar lpg’de ortadan kayboluyor ise bu enjektör arızasının ciddi bir belirtisidir.

LPG enjektör bakımı kaç km yapılır?

Enjektör temizleme işlemi ihmal edilerek 60.000-100.000 km. lerde yapılsa da 30.000 km.de düzenli enjektör temizliği yapılması önerilmektedir.

BRC regülatör arızası nasıl anlaşılır?

Sıralı Sistem LPG Regülatör arızasının başlıca belirtileri LPG’li aracın sabahları veya belli bir süre bekleyince geç çalışması,yedek su deposuna gaz karıştırması, regülatör basıncına bağlı rolanti & Yakıt bozukluğu ve aracın kendiliğinden gazdan benzine geçme belirtileridir.

Enjeksiyon arızası nedir LPG?

Eğer bir veya iki hortumda etkileşim az ise LPG enjektörleri arızalı anlamına gelir. Şayet her hortum sıkıldığında motorun çalışmasına aynı etkiyi yapıyor ise LPG enjektör arızası yok demektir. Arızalı LPG enjektör soketi söküldüğünde motorda fazla sarsıntı yaşanmaz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *