Gaz Sızdırmazlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

  • 2012 yılı Lpg Sızdırmazlık Raporu Ücreti : 25 TL Oto Gaz LPG Ruhsata İşletme Lpg montajı Faturası kesildikten sonra 1 ay içerisinde LPG ruhsata işletme tamamlanmış olmalıdır. Montaj sonrasında oto lpg montajı yapan servisten Fatura, Garanti Belgesi ve Projemizi alınması gerekir.

Sızdırmazlık raporu kalktı mı?

Ulaştırma Bakanlığı’nın yayınladığı bir genelge ile özellikle muayene sırasında istenen ve TMMOB tarafından verilen LPG’li araçlara yönelik periyodik gaz sızdırmazlık raporunu yılbaşından itibaren zorunlu evraklar listesinden çıkardı.

LPG’li Araç muayenesinde sızdırmazlık raporu isteniyor mu?

Sızdırmazlık raporu muayenede gerekli mi? Araç ruhsatına LPG /CNG dönüşümü işlenmiş araçlar için yapılan muayene işleminde sızdırmazlık raporu belgesi gerekli değil. Eğer aracınızın ruhsatında LPG dönüşüm sistemi işli değilse montajın yapıldığı servis tarafından verilen Yakıt Sistemi Montaj Belgesi yeterli.

Sizdirmazlik raporu kac tl 2021?

2021 yılı itibari ile 50-55 lira aralığında gaz sızdırmazlık raporu alınabilmektedir. Ödeme ölçümün yapıldığı istasyona yapılabilir.

Tüvtürk sızdırmazlık raporu istiyor mu?

Bu uygulama 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Artık LPG’li araçlar muayene için direkt araç muayene istasyonlarına gidebilecek. Tuvtürk muayene istasyonları hiçbir durumda Gaz Sızdırmazlık Raporu talep etmediğini belirtmektedir.

You might be interested:  Doğal Gaz Sayacı Nasıl Okunur?

Araç muayene gaz sızdırmazlık raporu nereden alınır?

Aracın LPG sistemi ruhsata işlettirildikten periyodik fenni muayene zamanı geldiğinde muayene öncesi istenilen LPG sızdırmazlık istasyonuna başvurularak sızdırmazlık raporu alınabilmektedir.

LPG Tank süresi doldu ne yapmalıyım?

LPG dönüşümlü araç kullanan herkesin yapması gereken, araçlarındaki LPG tankının imalat tarihine bir kez daha bakarak, süresi dolmuş ise yetkili LPG dönüşüm firmalarına giderek LPG tankını değiştirmektir.

LPG’li araç muayenesine ne belgeler gerekir?

Her araç için istenen standart belgeler; Ruhsat, trafik sigortası ve muayeneye götürdüğünüz araç sizin değilse Vekalet Belgesi ‘dir.

Araç muayene LPG’de nelere bakıyorlar?

LPG ‘li Araç Muayene Şartları Neye Göre Belirler? LGP tanklarına sahip araçlarda yakıt sisteminin sızdırma yapmaması gerekir. Tüm ünitelerin doğru ve güvenli bir şekilde takılmış olması, ayrı olarak tip onayları bulunması da istenir. Çalışamaz durumda olan hiçbir parçanın olmaması da gereklilikler arasındadır.

2021 araç muayene ücreti ne kadar?

Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork taşıtlar için muayene ücreti 372,88 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker gibi araçlar için muayene ücreti ise 503,86 TL.

Ruhsata işli olmayan LPG muayeneden geçer mi?

Cevap: LPG RUHSATA İŞLİ DEĞİL. NE YAPMAM LAZIM? İlk arkadaşın durumunda aracı ilgili firmanın şubesine götürüp eğer lpg setinin tarihleri uygunsa belli bir ücret karşılığı yeni bir proje ve fatura alıp o şekilde muayeneye girecek. Bu proje ve fatura hangi ilden alınmışsa muayene de o ilde olmak zorunda.

TÜVTÜRK muayene ücreti kaç para?

2022 yılına zam furyası altında girilirken, araç muayene ücretleri ve Motorlu Taşıtlar Vergisi de zamlandı. Araç muayene ücretlerinde tarife, 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırılarak, KDV dahil 258 lira ila 685 liraya yükseldi. MTV yeniden değerleme oranı yüzde 25 olarak uygulanacak.

You might be interested:  Tofaş Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

Tüp tankı muayenesi kaç yılda bir yapılır?

Kurt, “LPG tankının ömrü 10 yıl, bu süre dolduğunda değişmesi lazım. Değişim olmazsa patlama ve kaçak riski bulunuyor.

2020 egzoz muayene ücreti ne kadar?

TÜVTÜRK muayene ücreti KDV dahil 65 TL olarak belirlenmiştir. Egzoz gazı emisyon ölçümünün geçerlilik süresi taşıtın sahibi değişse de değişmez.

Doğalgaz Sızdırmazlık raporu nasıl alınır?

Gelişim Doğalgaz, öncelikle randevu alınarak çok kısa bir süre içinde gaz kaçağı tamiri ve sızdırmazlık raporu hizmeti vermektedir. Doğal gaz tesisatına test uygulanır ve daire içi tesisatına sızdırmazlık testi yapılarak sızdırmazlık raporu verilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *