Gaz Valfi Ayarı Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Kombi gaz ayarı işlemleri

 1. Monometre gaz valfine bağlanır.
 2. Cihazı sıcak su konumunda çalıştırır.
 3. Sıcak su derecesini maksimuma yükseltilir.
 4. Gaz valfinin ilgili yerinden monometreye bakarak kombi gaz ayarı fabrika ayarlarına uygun olarak basıncı ayarlanır.
 • Kombi gaz ayarı işlemleri MAKSİMUM AYAR (Sıcak su basıncı) 1- Monometre gaz valfine bağlanır. 2- Cihazı sıcak su konumunda çalıştırır. 3- Sıcak su derecesini maksimuma yükseltilir. 4- Gaz valfinin ilgili yerinden monometreye bakarak kombi gaz ayarı fabrika ayarlarına uygun olarak basıncı ayarlanır.

Gaz valfi arızası nedir?

Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır? Kombinin ateşleme yapması sonrasında alev yokluğu sorununun olması gaz valfi arızası belirtilerinin başında gelir. Bunun yanı sıra ateşleme devresi sorununa bağlı; sıcak su sorunu, peteklerde ısıtmama sorunu da (kombi ateşleme yapmadığı için hiçbir konumda çalışma yapmaz) yaşanabilir.

Kombi gaz ayarı bozuk olursa ne olur?

Gaz valfini normal standartlarda yapılmadığı takdirde kombiniz daha fazla yakıt tüketecektir. Bunun dışında gaz hattındaki sorunlar, gazın kesilmesi ve diğer kombi aksam arızaları doğrudan gaz valfini etkileyecektir.

Gaz valfi arızası nasıl giderilir?

Gaz Valfi Arızası Nasıl Çözümlenir? Gaz valfi arızasında öncelikle arızanın tespit edilmesi açısından uzman yardımı almak gerekir. Uzman servis ekibi yerinde tespit yapıp gaz valfi arızalı teşhisi koydu ise parçanın değişimi yapılmaktadır. Bazı arıza durumlarına göre tamir uygulaması yapılabilir.

You might be interested:  Sezeryan Sonrasi Gaz Cikmazsa Ne Olur?(En iyi çözüm)

Kombiye gaz gelmezse ne olur?

Eğer ocağa doğal gaz gelmiyor ise kombiye gaz gelmiyor demektir. Gaz firması gazı kesti ise ana borudan gaz saatine gelen boru üzerindeki küresel vana kapalı ve üzerinde kırmızı vana kilidi olur. Bu şekilde bir durum ile karşılaşırsanız fatura ödenmemiş ve gazınız kesilmiş demektir.

Gaz valfi nasıl çalışır?

-Pilotu aydınlatırken, valf üzerindeki düğmeye basılır ve pilot kafasına az miktarda gaz gönderilir. Pilot yandıktan sonra termokupl ısınacaktır. -Termokupl, kontrol vanasına küçük bir elektrik akımı gönderir. Gaz vanası akımı aldığında, elektromıknatıs bir güvenlik vanasını açar ve gazın pilota akmasıı sağlar.

LPG selenoid valf arızası nasıl anlaşılır?

Selenoid Valf Arızası

 1. Vites geçişlerinde vuruntu gibi bir ses duyulması
 2. Vites geçişi sırasında araç devrinin aşırı yükselmeye başlaması
 3. Şanzımanın bir ya da birkaç vitese geçiş yapmaması

Kombide gaz basıncı kaç olmalı?

Kombi basıncı sabit olmamakla birlikte, her kombide yaklaşık olarak 1,5 bar seviyesinde olmalıdır. Fakat, kombi 1 bar veya 2,5 bar seviyesinde de çalışabilir. Fakat, 1,5 bar genellikle en iyi seviyedir.

Yoğuşmalı kombi gaz ayarı nasıl yapılır?

Kombi gaz ayarı işlemleri

 1. Monometre gaz valfine bağlanır.
 2. Cihazı sıcak su konumunda çalıştırır.
 3. Sıcak su derecesini maksimuma yükseltilir.
 4. Gaz valfinin ilgili yerinden monometreye bakarak kombi gaz ayarı fabrika ayarlarına uygun olarak basıncı ayarlanır.

Doğalgaz gaz basıncı kaç olmalı?

Bölge regülatöründen 4 bar olarak gelen doğal gaz son kullanıcıya servis kutuları ile ulaştırılır. Kullanıcının ihtiyacına göre doğal gaz basıncı burada 21 mbar ve 300 mbar seviyelerine düşürülerek tesisata verilir.

Kazan gaz valfi nedir?

Gaz valfleri şebekeden kazana (kombiye) gaz akışını sağlayan ve brulördeki alev yüksekliğini gaz ile kontrol eden bir nevi vana görevi gören bir parçadır. Gaz valfleri üzerindeki bobin yardımıyla sistem içerisinden geçen gazı kontrol etmektedir.

You might be interested:  Akmış Pil Yuvası Nasıl Temizlenir?(EN iyi 5 ipucu)

Gaz valfi geri besleme hatasi ne demek?

F07- GAZ VALFİ GERİ BESLEME HATASI -RESET: Gaz valfi sürme devresinde bir hata olması durumunda. F08-CH GİDİŞ NTC AŞIRI ISINMA HATASI:Tesisat devresi gidiş NTC sensör ölçümü 95˚C ve üzerinde ise ekranda gösterilen hata kodudur.

Kombi LPG ile çalışır mı?

Konvansiyonel ( yoğuşmasız) kombilerde gaz ayarı yaparak kombiyi LPG ile çalıştırabilirsiniz. Yoğuşmalı kombilerde parametre ayarlarından LPG moduna geçirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yapmadığınız da ilerleyen zamanlarda kombide arızalar oluşabiliyor.

Kombi neden devreye girmiyor?

Kombi Devreye Geç Giriyor Sorunu Fan motorunun kirli, pis olması Fan motoru üzerinde bulunan kelebek tapasının olması Elektronik kart da arıza olması Dış hava sensörünün arızalı olması kombinin devreye geç girmesine neden olur.

Kombi filtresi tıkanırsa ne olur?

Eğer kombi filtreniz tıkanmışsa; Petekler yeteri kadar ısı yaymaz veya hiç ısınmaz. Doğalgaz sarfiyatı yüksek olmasına rağmen, ısınmada verim alamazsınız.

Kombinin ateşleme yapmaması neden kaynaklanır?

Kombiye gazın ulaşmaması, gaz valfinin arızalanması, iyonizasyon elektrotunun veya ateşleme elektrotunun arızalanması, elektronik kart arızası, su basınç seviyesinin belirli sınırların altına düşmesi, fan motorunun devrede olmaması, ateşleme trafosunun arızalanması, baca kirliliğinden ötürü baca çekişinin normalin

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *