Iphone 11 Pil Yüzdesi Nerede?(En iyi çözüm)

iPhone‘un pil yüzdesini durum çubuğunda görme Face ID’li iPhone‘da: Sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırın. Ana Ekran düğmeli iPhone‘da: Ayarlar Pil bölümüne gidin, sonra Pil Yüzdesi‘ni açın.

incehesap.com

  • İPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Max’ta pil yüzdesini göreceksiniz. İyi bir şey, pil yüzdesi özelliğinin varsayılan olarak etkin olmasıdır, bu nedenle eski iPhone’lardan farklı olarak, etkinleştirmek için herhangi bir ayarı değiştirmeniz gerekmez. Pil yüzdesini görüntülemek için ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.

iPhone 11 Pil Yüzdesi gözükmüyor mu?

* Pil yüzdesi görünmüyorsa Ayarlar > Pil ‘e gidin ve Pil Yüzdesi ‘ni açın. Düşük Güç Modu’nu kullanırken, pil yüzdesi her zaman durum çubuğunda görünür.

Pil Yüzdesi nasıl açılır?

Android sürümünüzü nasıl kontrol edeceğinizi öğrenin. Durum çubuğunda pil yüzdesini göster

  1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Pil ‘e dokunun.
  3. Pil yüzdesi ‘ni açın.

iPhone 11 Pil Yüzdesi neden düşer?

Pilinizin maksimum kapasitesi Pil kimyasal olarak yaşlandıkça pilin kapasitesi azalır ve bu durum, pilin şarj döngüleri arasındaki sürenin azalmasına neden olabilir. iPhone ‘un üretilmesi ile etkinleştirilmesi arasındaki sürenin uzunluğuna bağlı olarak pilinizin kapasitesi %100’den biraz daha düşük görünebilir.

You might be interested:  Lpg Gaz Beyni Arızası Nasıl Anlaşılır?(Soru)

iPhone 12 Pil Yüzdesi nerede?

1- iPhone X / iPhone XS / iPhone 11 / iPhone 12 / iPhone Pil Yüzdesi Gösterme. Kontrol Merkezi sekmesini açmak için ekranı sağ üst köşeden aşağı kaydırın. Sağ üst köşede Pil Yüzdesi bilgisi yer alacak.

iPhone 11 de nasıl ss alınır?

Yan düğmeye ve sesi aç düğmesine aynı anda basın. Her iki düğmeyi de hemen serbest bırakın. Ekranın resmini çektiğinizde, ekranınızın sol alt köşesinde kısa süreliğine bir küçük resim görünür.

iPhone 11 pil sağlığı nasıl korunur?

Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile bölümüne gidin, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri’yi seçin. Ya da Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı’yı seçin.

Pil yüzdesi nasıl gösterilir?

Android 9 sürümüne sahip cihazlarda pil yüzdesini nasıl

  1. 1 Menüden Ayarlaröğesine dokunun.
  2. 2 Bildirimlerseçeneğine dokunun.
  3. 3 Durum Çubuğumenüsüne dokunun.
  4. 4 Pil Yüzdesini Gösterseçeneğini aktifleştirerek kalan pil durumunu Yüzdeile görüntüleyebilirsiniz.

Android telefonda pil yüzdesi nasıl gösterilir?

Eğer telefonunuzun android sürümü Lollipop veya Marshmallow ise Menü > Ayarlar > Pil veya Güç sekmesine tıklayıp, “ pil yüzdesini göster” sekmesine tıklayarak aktif hale getirilmelidir.

iPhone 12 Pro Max pil yüzdesi nasıl açılır?

Ayarlar’ı açın. Pil bölümüne girin. Pil Yüzdesi seçeneğini aktif edin.

iPhone 11 pil kalibrasyonu nasıl yapılır?

iOS 14.5 ve sonraki sürümlerde yeniden kalibrasyon Pil sağlığı rapor sistemi yeniden kalibre edilirken Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı bölümünde bir ileti görürsünüz. Maksimum kapasite ve en yüksek performans yeterliliğinin yeniden kalibrasyonu normal şarj döngüleri sırasında gerçekleşir ve bu işlem birkaç hafta sürebilir.

iPhone pil sağlığı ne kadar sürede düşer?

Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır. Ortalama olarak 700 tam şarjdan sonra pil kullanım ömründe farkedilir ciddi düşüşler yaşanmaya başlayacaktır.

You might be interested:  Nükleer Enerji Hangi Elementlerden Elde Edilir?(Çözüm bulundu)

iPhone 11 pil sağlığı nereden öğrenilir?

Apple, iOS 11.3 güncellemesiyle Ayarlar > Pil menüsüne iPhone ‘un pil sağlığını yüzdelik olarak gösteren bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde pilin sağlığı hakkında ön bilgi edinmek mümkün.

iPhone’da pil sağlığı kaç olmalı?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone 11 yüzde kaçta şarj edilmeli?

Eğer bataryanızın aşınmasını çok düşük oranlara indirmek istiyorsanız cihazı yüzde 80’e kadar şarj etmelisiniz. Zaten iyileştirilmiş pil şarjı özelliği size bununla ilgili uyarı da verecektir. Eğer bataryanızın ekstra birkaç yıl daha değişmeden kalabilmesini istiyorsanız şarjı yüzde 80’de kesmelisiniz.

iPhone pil yüzde kaç olunca değişmeli?

Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir. Ancak bataryanızdan şikayetçi değilseniz acele etmenize gerek yok. Fakat batarya kullanım süresi size yetmiyorsa değişim kararı aldıysanız bu süreçte sadece bir yetkili servisten yardım alın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *