Iphone 5S Pil Ömrü Ne Kadar?(Soru)

Akıllı telefon sitenin testine göre 9 saat 58 dakika pil performansı sağladı. Son olarak video oynatma testi geliyor. iPhone 5S bu alanda 10 saat 31 dakika pil performansı sunuyor.

  • GSMarena sitesi iPhone 5S’i bazı testlere tabi tuttu ve cihazın pil ömrünü ölçtü. iPhone 5S, geçen yılın amiral gemisi iPhone 5 ile karşılaştırıldığında çok farklı görünmüyor ancak iç donanım olarak oldukça değişti. iPhone 5S içinde 64 bit A7 işlemcinin yanı sıra daha büyük bir pil barındırıyor. iPhone 5 1440 mAh pil gücüne sahipken, iPhone 5S 1560 mAh pil gücü ile karşımıza çıktı.

iPhone 5s pil ömrü nasıl öğrenilir?

iPhone ‘un pil performansını kontrol edebileceğiniz ve iOS 11.3 ile gelen pil sağlığı özelliğini aşağıdaki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

  1. Adım 1: Ayarlar > Batarya. Buradan farkedeceksiniz ki yeni bir özellik mevcut olacak.
  2. Adım 2: Pil sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için üzerine tıklayın.

iPhone 5s pil testi nasıl yapılır?

iPhone batarya testi oldukça kolay! iPhone pil sağlığı iPhone pil sağlığı durumunu görüntülemek için yapmanız gereken Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu takip etmek.

You might be interested:  9 Volt Pil Nasıl Şarj Edilir?(Çözünme)

iPhone 5s pil sağlığı nerede?

iOS Pil Sağlığı Özelliği Apple, iOS 11.3 güncellemesiyle Ayarlar > Pil menüsüne iPhone ‘un pil sağlığını yüzdelik olarak gösteren bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde pilin sağlığı hakkında ön bilgi edinmek mümkün.

iPhone 5s pil sağlığı neden yok?

Teknoloji devi Apple kısa süre iOS 11.3 güncellemesini kullanıma sundu. Bu güncellemeyi alan en eski telefon iPhone 5s olurken, güncellemenin en önemli özelliği sayılan “ Pil Sağlığı ” sadece iPhone 6 ve üzeri modellere getirildi. Bunun arkasında ise iPhone 5s ‘in eskiyen pil nedeniyle yavaşlatılmıyor olması yer alıyor.

iPhone 6 pil ömrü nasıl bakılır?

2014 ve daha sonrasında çıkan, yani iPhone 6 ve üstü bir iPhone ‘a sahipseniz batarya sağlığına erişmek için öncelikle iOS 11.3 güncellemesini yapmanız gerekiyor. Ardından Ayarlar -> Pil -> Pil Sağlığı adımlarını izlemelisiniz.

Ipad pil ömrü nasıl bakılır?

Son 24 saat ve son 10 gün içindeki pil düzeyi ve aktiviteyle ilgili genel bilgileri görmek için Ayarlar > Pil ‘e gidin. Ekranınızdaki sütunlardan birine dokunduğunuzda, bu süre içinde pili hangi uygulamaların kullandığını ve bu uygulamaların pili hangi oranda kullandığını görebilirsiniz.

Batarya testi nasıl yapılır?

Batarya sağlığına bakmanın en hızlı ve en kolay yolu, doğrudan cihazınızdan Ayarlar > Batarya sekmesine gitmektir. Bu batarya ölçme işlemi size belirli ayrıntıları vermez. Ancak bataryanızın bakıma ihtiyacı varsa sizi uyarır.

Pil Sağlığı kaç olunca değişmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

Pil Sağlığı nereden bakılır?

* # * # 4636 # * # * kodu ile tüm telefon batarya, ekran bilgileri ve kullanım hakkında bilgiler istatislikler yer almaktadır. Kod ile bakmak yerine tam olarak işlevini yerine getiremese de bazı batarya uygulamaları ile de pil sağlına bakmanız mümkündür.

You might be interested:  Kettle Ne Kadar Enerji Harcar?(Çözülmüş)

iPhone pil ömrü nerede?

Ana Ekran düğmeli iPhone ‘da: Ayarlar > Pil bölümüne gidin, sonra Pil Yüzdesi’ni açın.

iPhone pil sağlığı en az kaç olmalı?

Apple, normal bir pilin, normal koşullar altında çalışıp 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesini %80’e kadar koruyacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Maskimum kapasite oranın %80’in altına düşmesi demek, iPhone pil sağlığının önemli ölçüde azalması demektir.

iPhone pil sorunu nasıl anlaşılır?

Eğer akıllı telefonunuzda gün içerisinde bir anda şarj seviyesi düşüyorsa ve telefonu çok fazla kullanmadığınız halde bunu yaşıyorsanız, batarya ömrü bitmiş olabilir. Ayrıca telefon şarjının seviyesi yüksek olduğu halde birden biterek telefon kapanıyorsa aynı şekilde bataryada bir sorun var demektir.

iPhone pil değişimi ne zaman yapılmalı?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesidir. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir. iPhone telefonlarda Pil Sağlığı kısmındaki yüzde, yüzde 80 altına düştüğünde servis uyarısı vermektedir.

iPhone batarya kaç mAh öğrenme?

Siz de telefonunuzda iOS 10.2.1 veya sonraki sürümü kullanıyorsanız, Ayarlar>>Pil bölümüne giderek buradan telefonunuzun pil kapasitesini görüntüleyebilirsiniz.

Pil sağlığı için ne yapılmalı?

Android cihazınızın pilinden en uzun süre yararlanma

  1. Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
  2. Ekran parlaklığını azaltın.
  3. Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
  4. Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
  5. Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *