Iphone Iyileştirilmiş Pil Şarjı Ne Işe Yarar?(EN iyi 5 ipucu)

iOS 13 ve sonraki sürümlerinde sunulan İyileştirilmiş Pil Şarjı özelliği iPhone‘unuzun tam şarjlı olarak geçirdiği süreyi azaltarak pilin eskime hızını düşürecek ve kullanım ömrünü artıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu algoritmayla, fişten çıkarıldığında iPhone‘unuzun tamamen şarj edilmiş olması amaçlanır.

  • İyileştirilmiş Pil Şarjı Nedir ve Ne İşe Yarıyor? İyileştirilmiş pil şarjı özelliği iOS 13 ile birlikte geldi ve iPhone cihazlarda pilin eskime hızını yavaşlatması ile dikkat çekti. Kullanıcı olarak her gün gün içerisinde telefonu aktif olarak kullanıyor, gece uyurken ise şarja takıp uyanana kadar şarjda bekletiyoruz.

Pil sağlığı nasıl düzelir?

Cihazınıza bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

  1. Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
  2. Ekran parlaklığını azaltın.
  3. Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
  4. Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
  5. Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.

Iyileştirilmiş pil şarjı kullanılmalı mı?

Telefonu sağlıksız şarj etmek telefonun pil ömrüne büyük derecede zarar vermektedir. Telefonun pil sağlığı için iyileştirilmiş pil şarjı kullanılmalıdır iyileştirilmiş pil sağlığı telefonunuzu belli konumlarda yeterince şarj etmenize yaramakta ve pil sağlığını korumaktadır.

You might be interested:  Adetliyken Gaz Sancısı Nasıl Geçer?

Pil Sağlığı kaç olmalı?

Apple, normal bir pilin, normal koşullar altında çalışıp 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesini %80’e kadar koruyacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Maskimum kapasite oranın %80’in altına düşmesi demek, iPhone pil sağlığının önemli ölçüde azalması demektir.

iPhone 11 neden yüzde 80 de kalıyor?

Gigapat. Bu, iOS için bir özellik. Telefonunuzun bataryasını korumak amacıyla kullanımınızdan öğreniyor ve telefonu pek kullanmadığınız saatlerde % 80 ‘den fazla şarj etmiyor, aktif olduğunuz saatlere doğru şarj %100 olacaktır. Bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz.

iPhone pil sağlığı kaç günde düşer?

Bu döngüden sonra pil ömründen ve pil kullanım ömründe birtakım sorunların yaşanması söz konusu olabilir. Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün ) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır.

iPhone pil sağlığı kaç olunca garantiye girer?

Şarj döngüsü 500’ü geçmediyse ve bu şarj döngüsü sayısı içerisinde pil sağlığı %80 altına inmişse garanti kapsamında değişim hakkınız mevcuttur.

Iyileştirilmiş pil şarjı nedir ne işe yarar?

iOS 13 ve sonraki sürümlerinde sunulan İyileştirilmiş Pil Şarjı özelliği iPhone’unuzun tam şarjlı olarak geçirdiği süreyi azaltarak pilin eskime hızını düşürecek ve kullanım ömrünü artıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu algoritmayla, fişten çıkarıldığında iPhone’unuzun tamamen şarj edilmiş olması amaçlanır.

iPhone 11 yüzde kaçta şarj edilmeli?

Eğer bataryanızın aşınmasını çok düşük oranlara indirmek istiyorsanız cihazı yüzde 80’e kadar şarj etmelisiniz. Zaten iyileştirilmiş pil şarjı özelliği size bununla ilgili uyarı da verecektir. Eğer bataryanızın ekstra birkaç yıl daha değişmeden kalabilmesini istiyorsanız şarjı yüzde 80’de kesmelisiniz.

iPhone Optimized Battery Charging nedir?

iOS 13’de Ayarlar / Pil / Pil Sağlığı üzerinden ulaşabileceğiniz ‘ Optimize Edilmiş Şarj’ seçeneği, bataryanın ömrünü uzatmak için yeni bir yöntem deniyor. Aslında bu teknik, yapay zekâ ve makine öğreniminden yararlanarak telefonu günün hangi zaman diliminde şarj ettiğinizi ve şarjdan çıkardığınızın kaydını tutuyor.

You might be interested:  Bebeklerde Gaz Sancısı Için Kimyon Nasıl Kullanılır?(En iyi çözüm)

Pil Sağlığı kaç olunca değişmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone pil yüzde kaç olunca değişmeli?

Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir. Ancak bataryanızdan şikayetçi değilseniz acele etmenize gerek yok. Fakat batarya kullanım süresi size yetmiyorsa değişim kararı aldıysanız bu süreçte sadece bir yetkili servisten yardım alın.

iPhone pil ömrü kaç yıl?

Cihazın kullanım sırasında yaşadığı eskime payı, Apple’ın planlı batarya eskitme işlemleri gibi pek çok durum iPhone kullanım ömrü üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Yine de genel olarak özetlemek gerekirse bir iPhone ‘un kullanım ömrü için 4 ile 5 yıl arasında değişir diyebiliriz.

iPhone şarj neden yüzde 80 de kalıyor?

iPhone ‘unuz şarj olurken biraz ısınabilir. Yazılım, pilinizin ömrünü uzatmak için, pilin çok ısınması durumunda aygıtın yüzde 80 ‘in üzerinde şarj olmasını engelleyebilir. iPhone ‘unuz soğuduğunda şarj olmaya devam eder. iPhone ‘unuzu ve şarj aygıtınızı daha serin bir yere götürmeyi deneyin.

iPhone 11 şarj ne kadar gidiyor?

Apple iPhone 11 Batarya Ömrü Düşük kullanımlı bir testte yaklaşık 27 saatlik pil ömrü sunar. Çok fazla uygulama indirme ve Bluetooth üzerinden müzik dinleme ve gün boyunca e-postaları düzenli olarak kontrol etmek gibi daha zor kullanımlarla, yaklaşık 16 saat kadar gidiyor.

Optimize edilmiş şarj ne demek?

Optimize Edilmiş Pil Şarjı, pilin ömrünü uzatmak için iPhone’unuzun gece şarj olma şeklini değiştirir. Lityum iyon piller zamanla eskir ve bozulur. Şarj döngülerinin sayısı ve ayrıca ne sıklıkla %100 şarjda kaldıkları gibi nasıl şarj edildikleri nedeniyle azalırlar. Pil azaldıkça maksimum kapasiteleri azalır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *