Iphone Orijinal Pil Nasıl Anlaşılır?(En iyi çözüm)

Orijinal Apple parçaları ve işlemleri kullanılarak değişim yapıldıysa Pil‘in yanında “Genuine Apple Part” (Orijinal Apple Parçası) ifadesini görürsünüz. Pil montajında eksikler varsa veya pil için şu durumlardan biri söz konusuysa Bilinmeyen Parça iletisini görürsünüz: Orijinal olmayan pille değiştirilmişse.

 • Telefon Ayarları kısmına giriş yaparak, “ Pil” sekmesine ilerlenir. Pil sekmesi içerisinde yer alan Pil Sağlığı kısmına giriş yapılır. Pil Sağlığı kısmında %100 ve %90 arasında bir değer yazıyorsa, bataryanın genel manada kaliteli ve orijinale yakın olduğu anlaşılabilir.

iPhone batarya değiştiğini nasıl anlarız?

Eğer telefonunuza iOS 11 ve üstü bir sürüm yüklediyseniz, telefonunuzun ayarlar kısmından pil sağlığına girerek tefonunuzun pilinin ne kadar sağlıklı olduğunu görebilirsiniz. Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir.

Bu iPhone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor ne demek?

Performans yönetimi özellikleri uygulandığında şu iletiyi görürsünüz: Bu iPhone, pil gereken en yüksek gücü sağlayamadığı için beklenmeyen bir şekilde kapandı. Bu iPhone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor. Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı pilinizin bakımını sağlayabilir.

En iyi iPhone bataryası hangisi?

1- Ttec Yüksek Kapasiteli Lityum İyon Performans Pro Batarya Orjinal pillerden %20 daha güçlüdür. Güç ve performans söz konusu olduğunda, bu pil rakiplerinden önemli ölçüde üstündür. Apple’ın orijinal şarj pili yerine Ttec’in orjinalden daha ucuz pilini kullanmak istiyorsanız bu konuda içiniz rahat olabilir.

You might be interested:  Pil Tasarrufu Nasıl Açılır?(Mükemmel cevap)

Apple batarya satıyor mu?

Maalesef Apple dışarıya batarya vermiyor. Çok nadir istisnalar mevcuttur ancak genel anlamda dışarıda orijinal batarya bulamazsınız. Bu nedenle size “orijinal abi getir hemen takalım, 5 yıl garantili” diyenlere çok aldırış etmeyin.

iPhone pil sağlığı kaç ayda düşer?

Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır. Ortalama olarak 700 tam şarjdan sonra pil kullanım ömründe farkedilir ciddi düşüşler yaşanmaya başlayacaktır.

Pil Sağlığı kaç olunca değişmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone’un pil sağlığı neden düşer?

Pil kimyasal olarak yaşlandıkça pilin kapasitesi azalır ve bu durum, pilin şarj döngüleri arasındaki sürenin azalmasına neden olabilir. iPhone ‘ un üretilmesi ile etkinleştirilmesi arasındaki sürenin uzunluğuna bağlı olarak pilinizin kapasitesi %100’den biraz daha düşük görünebilir.

iPhone pil sağlığı düşerse ne olur?

Bozulmuş bir pil artık yeni bir pille aynı miktarda gücü pompalayamayacaktır. Bu, yoğun işlemci gücü gerektiren uygulamaları çalıştırırken olduğu gibi, yoğun güç tüketiminin olduğu zamanlarda sorunlara neden olabilir. Bazı durumlarda, en yüksek güç eşiğine ulaşmak için iPhone ‘un rastgele kapanmasına neden olur.

Pil sağlığı nasıl yükseltilir?

Cihazınıza bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

 1. Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
 2. Ekran parlaklığını azaltın.
 3. Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
 4. Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
 5. Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.

DEJI batarya kimin?

Deji, 2013 yılında Mucize Batarya Teknolojileri San. Tic. A.Ş. bünyesinde üretilen batarya markasıdır.

Banyo bataryası hangi marka?

En İyi 10 Musluk Bataryası Tavsiyesi

 • Grohe Grohtherm 1000 New Termostatik Banyo Bataryası
 • Eca Tiera Banyo Bataryası 102102469.
 • ECA Delta Evye Bataryası 102108633.
 • AquaSee Memoria Temassız Lavabo Bataryası
 • Artema Solid S 3 Lü Batarya Seti + Punto Plus 3C Tepe duş Seti.
 • Artema Win S Banyo Bataryası A42572.
You might be interested:  Güneş Enerji Sistemleri Ne Işe Yarar?

iPhone 6S orjinal batarya kaç mAh?

Zira 4.7 inç genişliğinde ekrana sahip iPhone 6S 1715 mAh kapasiteli bataryayla gelirken iPhone 6S Plus modelleri ise 2750 mAh kapasiteli bataryalardan gücünü alıyor.

iPhone pil garantiye giriyor mu?

Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilir.

iPhone pil sağlığı kaç olunca garanti?

Şarj döngüsü 500’ü geçmediyse ve bu şarj döngüsü sayısı içerisinde pil sağlığı %80 altına inmişse garanti kapsamında değişim hakkınız mevcuttur.

iPhone 500 şarj döngüsü ne demek?

Apple, garanti şartlarında 500 şarj döngüsünden bahsediyor. Bu şu demek: Telefonunuzu her şarj edişinizde ve deşarj olduğunda 1 döngü bitmiş oluyor. Li-ion piller kullanılıyor iPhone ‘larda. %80’in altındaysa ve garantiniz varsa ücretsiz pil değişimi yapacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *