Iphone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?(Çözülmüş)

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

 1. Uygulamaların En Güncel Halini Kullanın.
 2. Hangi Uygulamalarınızın Pili Tükettiğini Kontrol Edin.
 3. Pil Sağlığını Kontrol Edin.
 4. Arka Plan Etkinliklerini Devre Dışı Bırakabilirsiniz.
 5. Düşük Güç Modunu Kullanın.
 6. Ekran Parlaklığınızı Düşürün.
 7. Konum Servislerinizi Devre Dışı Bırakın.
 • Pil ömrünü uzatmanın yollarından biri de Düşük Güç Mod u kullanmanızdır. Pilin performansını büyük ölçüde arttıran Düşük Güç Özelliği yalnızca iPhone cihazlarda kullanılmakta olup henüz iPad cihazlarda mevcut değildir. Ekran Parlaklığınızı Düşürün iPhone ve iPad cihazlarda yazılım güncellenmesi yapıldıktan sonra ekran parlaklığı yükselmektedir.

iPhone pil ömrü kaç olmalı?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

Batarya ömrünü uzatmak için nasıl şarj edilir?

Pili uygun şekilde kullanma

 1. Cihazınızla birlikte gelen güç adaptörünü kullanın. Başka güç adaptörleri ve şarj cihazları yavaş şarj edebilir ya da hiç şarj etmeyebilir.
 2. Isınmayı önleyin. Özellikle piliniz tam olarak şarj edildiğinde telefonunuzun aşırı ısınmasına yol açacak durumlardan kaçının.
 3. Gerektiği kadar şarj edin.
You might be interested:  Binalarda Enerji Verimliliği Ve Tasarrufu Nasıl Sağlanır?(En iyi çözüm)

iPhone pil sağlığı en az kaç olmalı?

Apple, normal bir pilin, normal koşullar altında çalışıp 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesini %80’e kadar koruyacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Maskimum kapasite oranın %80’in altına düşmesi demek, iPhone pil sağlığının önemli ölçüde azalması demektir.

iPhone pil sağlığı kaç ayda düşer?

Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır. Ortalama olarak 700 tam şarjdan sonra pil kullanım ömründe farkedilir ciddi düşüşler yaşanmaya başlayacaktır.

iPhone pil Sağlığı neden düşer?

Pil kimyasal olarak yaşlandıkça pilin kapasitesi azalır ve bu durum, pilin şarj döngüleri arasındaki sürenin azalmasına neden olabilir. iPhone ‘un üretilmesi ile etkinleştirilmesi arasındaki sürenin uzunluğuna bağlı olarak pilinizin kapasitesi %100’den biraz daha düşük görünebilir.

iPhone pil yüzde kaç olunca değişmeli?

Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir. Ancak bataryanızdan şikayetçi değilseniz acele etmenize gerek yok. Fakat batarya kullanım süresi size yetmiyorsa değişim kararı aldıysanız bu süreçte sadece bir yetkili servisten yardım alın.

Telefon yüzde kaçta şarj edilmeli?

Bu bilgilerden hareketle akıllı telefonların şarjının, yüzde 40 ile yüzde 80 arasında bulunması ve telefonu şarja takacağımız zamanı bu aralıklara göre belirlememiz, en ideal batarya performansını ortaya koyuyor. Özellikle yüzde 20’nin altına düşmesine izin verilen batarya kapasitesi, ileride sorunlara yol açabiliyor.

Telefon bataryası en sağlıklı nasıl kullanılır?

Günümüzde akıllı telefonlarda lityum İyon piller kullanılıyor. Bu bataryanın en verimli kullanımı, telefonların şarjını yüzde 50’nin üzerinde tutmaktan geçiyor. Pil seviyenizi mümkün olduğu kadar orta düzeyde (%30 ila %70) tutmak pil ömrünü etkili bir şekilde uzatabiliyor. En iyi yol kısmi şarj olarak görülüyor.

You might be interested:  Sdzsryanda Gaz Sanciai Nedir Nasil Gecer Neden Oluf?

Telefon bataryası nasıl uzun ömürlü olur?

Gigapat

 1. Telefonu %100 şarjda uzun süre bekletmeyin.
 2. Bataryayı tamamen bitirmeyin, deşarj işleminden kaçının.
 3. Telefonu şarj ederken yumuşak ve soğuran bir yüzeye koymaktan kaçının.
 4. Telefonu şarja takmadan arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın.
 5. Telefonunuz çok sıcaksa veya oyun oynadıktan hemen sonra şarja takmayın.

iPhone pil sağlığı nasıl yükseltilir?

Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile bölümüne gidin, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri’yi seçin. Ya da Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı’yı seçin.

iPhone pil sağlığı düşerse ne olur?

Bozulmuş bir pil artık yeni bir pille aynı miktarda gücü pompalayamayacaktır. Bu, yoğun işlemci gücü gerektiren uygulamaları çalıştırırken olduğu gibi, yoğun güç tüketiminin olduğu zamanlarda sorunlara neden olabilir. Bazı durumlarda, en yüksek güç eşiğine ulaşmak için iPhone ‘un rastgele kapanmasına neden olur.

iPhone pil sağlığı kaç olunca garantiye girer?

Şarj döngüsü 500’ü geçmediyse ve bu şarj döngüsü sayısı içerisinde pil sağlığı %80 altına inmişse garanti kapsamında değişim hakkınız mevcuttur.

iPhone pil sagligi nasil duser?

iPhone ‘u günlük olarak şarj edenlerin bir yılın ardından pilin ömründen önemli bir eksilme yaşaması muhtemel. Ortalama 700 tam şarj’dan sonra pil ömründe ciddi bir azalma gözlemleniyor. Buradan yola çıkarsak sık sık şarj etmek kesinlikle Pil Sağlığını etkiliyor…

iPhone 11 pil ömrü kaç saat?

Test sonuçlarına göre; 3969 mAh batarya kapasitesine sahip iPhone 11 Pro Max, 11 saat 54 dakika dayanarak diğer iPhone modellerini geride bıraktı. 3046 mAh batarya kapasiteli iPhone 11 modeli ise 11 saat 16 dakika lık bir çalışma süresi gösterdi. iPhone 11 Pro modeli de 3190 mAh batarya kapasitesi ile 10 saat 24 dakika

You might be interested:  Gaz Için Hangi Doktora Gidilir?(Çözüm bulundu)

Apple 11 pil sağlığı neden düşer?

Pillerin daha hızlı bitmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Son güncellemedeki bir hata nedeniyle olabilir veya belki de iPhone’larında en son yüklenen uygulamalar veya mevcut uygulamalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. iPhone’unuzdaki ayarlar da pil tüketimini etkileyebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *