Iphone Pil Orjinal Mi Nasıl Anlaşılır?(En iyi çözüm)

Orijinal Apple parçaları ve işlemleri kullanılarak değişim yapıldıysa Pil‘in yanında “Genuine Apple Part” (Orijinal Apple Parçası) ifadesini görürsünüz. Pil montajında eksikler varsa veya pil için şu durumlardan biri söz konusuysa Bilinmeyen Parça iletisini görürsünüz: Orijinal olmayan pille değiştirilmişse.

iPhone pil değiştiğini nasıl anlarız?

Eğer telefonunuza iOS 11 ve üstü bir sürüm yüklediyseniz, telefonunuzun ayarlar kısmından pil sağlığına girerek tefonunuzun pilinin ne kadar sağlıklı olduğunu görebilirsiniz. Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir.

Bu iPhone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor ne demek?

Performans yönetimi özellikleri uygulandığında şu iletiyi görürsünüz: Bu iPhone, pil gereken en yüksek gücü sağlayamadığı için beklenmeyen bir şekilde kapandı. Bu iPhone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor. Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı pilinizin bakımını sağlayabilir.

Apple batarya satıyor mu?

Maalesef Apple dışarıya batarya vermiyor. Çok nadir istisnalar mevcuttur ancak genel anlamda dışarıda orijinal batarya bulamazsınız. Bu nedenle size “orijinal abi getir hemen takalım, 5 yıl garantili” diyenlere çok aldırış etmeyin.

iPhone pil Sağlığı neden servis yazıyor?

“ Pil Sağlığı: Servis ” Hatası Alıyorsanız Dikkat. Bu hata pilde arıza olduğuna işarettir. Arızalar elektronik olduğu için pilin zamanla şişmesine neden olabilir. Şişen piller yanma, patlama gibi hayatı etkileyecek sorunlar yaşatabilir.

You might be interested:  Kozmik Enerji Nasıl Uygulanır?(Mükemmel cevap)

Orjinal iPhone 7 batarya nasıl anlaşılır?

Orijinal Apple parçaları ve işlemleri kullanılarak değişim yapıldıysa Pil’in yanında “Genuine Apple Part” ( Orijinal Apple Parçası) ifadesini görürsünüz. Pil montajında eksikler varsa veya pil için şu durumlardan biri söz konusuysa Bilinmeyen Parça iletisini görürsünüz: Orijinal olmayan pille değiştirilmişse.

Pil Sağlığı kaç olunca değişmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone pil sağlığı düşerse ne olur?

Bozulmuş bir pil artık yeni bir pille aynı miktarda gücü pompalayamayacaktır. Bu, yoğun işlemci gücü gerektiren uygulamaları çalıştırırken olduğu gibi, yoğun güç tüketiminin olduğu zamanlarda sorunlara neden olabilir. Bazı durumlarda, en yüksek güç eşiğine ulaşmak için iPhone ‘un rastgele kapanmasına neden olur.

iPhone pil sağlığı kaç ayda düşer?

Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır. Ortalama olarak 700 tam şarjdan sonra pil kullanım ömründe farkedilir ciddi düşüşler yaşanmaya başlayacaktır.

Pil sağlığı nasıl yükseltilir?

Cihazınıza bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

  1. Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
  2. Ekran parlaklığını azaltın.
  3. Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
  4. Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
  5. Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.

iPhone pil garantiye giriyor mu?

Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilir.

iPhone pil sağlığı kaç olunca garanti?

Şarj döngüsü 500’ü geçmediyse ve bu şarj döngüsü sayısı içerisinde pil sağlığı %80 altına inmişse garanti kapsamında değişim hakkınız mevcuttur.

You might be interested:  Nitro Enerji Içeceği Nerede Satılır?(EN iyi 5 ipucu)

En iyi iPhone bataryası hangisi?

1- Ttec Yüksek Kapasiteli Lityum İyon Performans Pro Batarya Orjinal pillerden %20 daha güçlüdür. Güç ve performans söz konusu olduğunda, bu pil rakiplerinden önemli ölçüde üstündür. Apple’ın orijinal şarj pili yerine Ttec’in orjinalden daha ucuz pilini kullanmak istiyorsanız bu konuda içiniz rahat olabilir.

iPhone pil sağlığı performansı etkiler mi?

Tüm şarj edilebilir piller sarf malzemesidir ve sınırlı bir kullanım ömrüne sahiptir. Bir süre sonra kapasiteleriyle birlikte performansları düşer ve değiştirilmeleri gerekir. Pilin eskimesi, iPhone aygıtınızın performansında değişikliğe neden olabilir.

iPhone pil sağlığı korumak için nasıl şarj edilmeli?

Eğer bataryanızın aşınmasını çok düşük oranlara indirmek istiyorsanız cihazı yüzde 80’e kadar şarj etmelisiniz. Zaten iyileştirilmiş pil şarjı özelliği size bununla ilgili uyarı da verecektir. Eğer bataryanızın ekstra birkaç yıl daha değişmeden kalabilmesini istiyorsanız şarjı yüzde 80’de kesmelisiniz.

iPhone XS Max pil sağlığı kaç olmalı?

Apple, pil sağlığı yüzde 85 altına düştüğü zaman değiştirilmesini tavsiye ediyor. Ayrıca pillerin değiştirilmesi için tavsiye edilen şarj döngüsü de 500’dür.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *