Iphone Pil Sağlığına Nasıl Bakılır?(Çözülmüş)

Pil Sağlığı iPhone 6 ve sonraki modellerde iOS 11.3 ve sonraki sürümlere, pil sağlığını gösteren ve pilin değiştirilmesine yönelik öneri sunan yeni özellikler eklenmiştir. Bu özelliklere Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı‘ndan ulaşabilirsiniz.

  • iPHONE’DA PİL SAĞLIĞINA NEREDEN, NASIL BAKILIR? iPhone’da pil sağlığına ayarlar kısmından erişebilirsiniz. iPhone’da pil sağlığına bakmak için; ilk olarak cihazınızın ” ayarlar ” kısmına gidin. Ardından cihazınızın ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ” pil ” seçeneğine dokunun.

iPhone 5s pil ömrüne nasıl bakılır?

iPhone ‘un pil performansını kontrol edebileceğiniz ve iOS 11.3 ile gelen pil sağlığı özelliğini aşağıdaki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

  1. Adım 1: Ayarlar > Batarya. Buradan farkedeceksiniz ki yeni bir özellik mevcut olacak.
  2. Adım 2: Pil sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için üzerine tıklayın.

iPhone pil sağlığı kaç ayda düşer?

Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır. Ortalama olarak 700 tam şarjdan sonra pil kullanım ömründe farkedilir ciddi düşüşler yaşanmaya başlayacaktır.

iPhone pil sağlığı kaç olmalı?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

You might be interested:  Karındaki Gaz Nasıl Giderilir?(Mükemmel cevap)

iPhone 6 S pil sağlığı nereden bakılır?

Pil yüzdesini öğrenmek için;

  1. İphone ‘unuzda Ayarlar penceresine gidiniz.
  2. Ayarlar penceresinde sayfayı aşağıya doğru sürekleyerek ” Pil ” menüsüne giriniz.
  3. Açılan pencereden ise pil sağlığına tıklayınız.
  4. Bu adımların ardından pil sağlığı yüzdesini görüntülemiş olacaksınız.

5s pil sağlığı nerede?

Bu özelliklere Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı ‘ndan ulaşabilirsiniz.

iPhone 5s pil sağlığı nerede?

iOS Pil Sağlığı Özelliği Apple, iOS 11.3 güncellemesiyle Ayarlar > Pil menüsüne iPhone ‘un pil sağlığını yüzdelik olarak gösteren bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde pilin sağlığı hakkında ön bilgi edinmek mümkün.

iPhone’larda pil sağlığı nasıl yükseltilir?

Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile bölümüne gidin, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri’yi seçin. Ya da Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı’yı seçin.

iPhone pil sağlığı kaç olunca değişmeli?

Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir. Ancak bataryanızdan şikayetçi değilseniz acele etmenize gerek yok. Fakat batarya kullanım süresi size yetmiyorsa değişim kararı aldıysanız bu süreçte sadece bir yetkili servisten yardım alın.

Apple pil sağlığı kaç olunca değişim yapıyor?

iPhone Sahipleri Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilir.

iPhone pil ömrü kaç yıl?

Cihazın kullanım sırasında yaşadığı eskime payı, Apple’ın planlı batarya eskitme işlemleri gibi pek çok durum iPhone kullanım ömrü üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Yine de genel olarak özetlemek gerekirse bir iPhone ‘un kullanım ömrü için 4 ile 5 yıl arasında değişir diyebiliriz.

You might be interested:  Bebek Hareketleri Ile Gaz Nasıl Ayırt Edilir?(Doğru cevap)

iPhone pil sağlığı düşerse ne olur?

Bozulmuş bir pil artık yeni bir pille aynı miktarda gücü pompalayamayacaktır. Bu, yoğun işlemci gücü gerektiren uygulamaları çalıştırırken olduğu gibi, yoğun güç tüketiminin olduğu zamanlarda sorunlara neden olabilir. Bazı durumlarda, en yüksek güç eşiğine ulaşmak için iPhone ‘un rastgele kapanmasına neden olur.

Ikinci el iPhone alırken pil sağlığı kaç olmalı?

Bu durumda kullanıcıların günlük kullanımlar sırasında çeşitli aksaklıklar yaşamasına neden olur. iPhone pil sağlığı kaç olmalı? şeklinde bir soru için en iyi ihtimal yüzde 80 olarak ifade edilmektedir. Ancak yüzde 80 olan pil sağlığının bile şarj konusunda düşük performanslar sergilediğini söylemek yanlış olmaz.

iPhone 6 S pil sağlığı kaç olmalı?

Apple, normal bir pilin, normal koşullar altında çalışıp 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesini %80’e kadar koruyacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Maskimum kapasite oranın %80’in altına düşmesi demek, iPhone pil sağlığının önemli ölçüde azalması demektir.

Batarya ömrüne nasıl bakılır?

Android telefonlarda pil sağlığınızı kontrol etmenin işletim sistemine dahil edilmiş bir yolu bulunmuyor. Ancak bunun için kullanabileceğiniz ücretsiz pil koruyucu bir uygulama mevcut. AccuBattery adlı bu uygulamayı Google Play Store’dan indirebilir ve Android batarya sağlığını kontrol edebilir.

Pil sağlığına nasıl bakılır?

Ayarlar Menüsünden Android Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir

  1. Telefonunuzdaki Ayarlar bölümünden “ Pil ”i seçin.
  2. 2. Pil bölümüne girdikten sonra “ Pil kullanımı” gibi bir seçenek arayın.
  3. 3. Burada, son 24 saat içindeki Pil durumunuzu ve hangi uygulamaların en fazla gücü kullandığını görebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *