Iphone Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir?(Çözülmüş)

iPhone‘un pil yüzdesini durum çubuğunda görme

 1. Face ID’li iPhone‘da: Sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırın.
 2. Ana Ekran düğmeli iPhone‘da: Ayarlar Pil bölümüne gidin, sonra Pil Yüzdesi‘ni açın.
 • Bir iPhone’da pil yüzdesini göstermenin en kolay yolundan başlayarak, Kontrol Merkezi’ni kullanmaya bir göz atalım. 1. iPhone ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın. Simgeler, düğmeler ve kontrollerden oluşan bir ızgara görünecektir.

Pil yüzdesi nasıl gösterilir?

Android 9 sürümüne sahip cihazlarda pil yüzdesini nasıl

 1. 1 Menüden Ayarlaröğesine dokunun.
 2. 2 Bildirimlerseçeneğine dokunun.
 3. 3 Durum Çubuğumenüsüne dokunun.
 4. 4 Pil Yüzdesini Gösterseçeneğini aktifleştirerek kalan pil durumunu Yüzdeile görüntüleyebilirsiniz.

Pil yüzdesi nasıl açılır iPhone?

iPhone 13’te ve Face ID özellikli diğer iPhone modellerinde ( iPhone X ve sonraki modeller), pil yüzdesi Denetim Merkezi’nde gösterilir. Ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı kaydırmanız yeterlidir.

Pil yüzdesi nasıl açılır iPhone 12?

1- iPhone X / iPhone XS / iPhone 11 / iPhone 12 / iPhone Pil Yüzdesi Gösterme

 1. Kontrol Merkezi sekmesini açmak için ekranı sağ üst köşeden aşağı kaydırın.
 2. Sağ üst köşede Pil Yüzdesi bilgisi yer alacak.

iPhone 11 yüzde kaçta şarj edilmeli?

Eğer bataryanızın aşınmasını çok düşük oranlara indirmek istiyorsanız cihazı yüzde 80’e kadar şarj etmelisiniz. Zaten iyileştirilmiş pil şarjı özelliği size bununla ilgili uyarı da verecektir. Eğer bataryanızın ekstra birkaç yıl daha değişmeden kalabilmesini istiyorsanız şarjı yüzde 80’de kesmelisiniz.

You might be interested:  Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Çıkar?(Soru)

iPhone 11 pil yüzdesi nasıl gözükür?

Ana Ekran düğmeli iPhone ‘da: Ayarlar > Pil bölümüne gidin, sonra Pil Yüzdesi ‘ni açın.

iPhone 11 pil sağlığı nasıl korunur?

Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile bölümüne gidin, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri’yi seçin. Ya da Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı’yı seçin.

iPhone’da pil sağlığı kaç olmalı?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone pil yüzde kaç olunca değişmeli?

Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir. Ancak bataryanızdan şikayetçi değilseniz acele etmenize gerek yok. Fakat batarya kullanım süresi size yetmiyorsa değişim kararı aldıysanız bu süreçte sadece bir yetkili servisten yardım alın.

Pil sağlığı nasıl düzelir?

Cihazınıza bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

 1. Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
 2. Ekran parlaklığını azaltın.
 3. Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
 4. Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
 5. Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.

iPhone pil sağlığı biterse ne olur?

Tüm şarj edilebilir pillerde olduğu gibi, iPhone pillerinin de sınırlı bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrünün tamamlanmasıyla birlikte kapasiteleriyle birlikte performansları düşer ve bu düşüş iPhone ‘un hem performansını hem de çalışmasını etkiler.

iPhone 11 pil ömrü kaç saat?

Test sonuçlarına göre; 3969 mAh batarya kapasitesine sahip iPhone 11 Pro Max, 11 saat 54 dakika dayanarak diğer iPhone modellerini geride bıraktı. 3046 mAh batarya kapasiteli iPhone 11 modeli ise 11 saat 16 dakika lık bir çalışma süresi gösterdi. iPhone 11 Pro modeli de 3190 mAh batarya kapasitesi ile 10 saat 24 dakika

You might be interested:  Gaz Şişkinliği Ne Iyi Gelir?(Çözünme)

iPhone 11 pil sağlığı neden düşer?

Pillerin daha hızlı bitmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Son güncellemedeki bir hata nedeniyle olabilir veya belki de iPhone ‘larında en son yüklenen uygulamalar veya mevcut uygulamalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. iPhone ‘unuzdaki ayarlar da pil tüketimini etkileyebilir.

Telefon şarjı yüzde kaç olunca şarja takılmalı?

Telefonunuzu şarj etmek için %25’in altına düşmesini beklemeyin. %25’in altından %100’e şarj etmek bataryanın kapasitesini düşürerek kullanım ömrünü kısaltır. Akıllı telefonlarınızın şarjını genelde %75 ile %45 arasında tutmaya özen gösterin.

Pil yüzde kaçta şarj edilmeli?

Kısmi şarj tercih edilmeli Bu bataryanın en verimli kullanımı, telefonların şarjını yüzde 50’nin üzerinde tutmaktan geçiyor. Pil seviyenizi mümkün olduğu kadar orta düzeyde (%30 ila %70) tutmak pil ömrünü etkili bir şekilde uzatabiliyor. En iyi yol kısmi şarj olarak görülüyor.

iPhone şarj kaça düşünce şarj edilmeli?

Bir akıllı telefonu şarj etmenin en iyi ve sağlıklı yolu telefonun şarjının yüzde 20’nin altına inmesine izin vermemek ve şarjın yine %80’in üzerine çıkmasını önlemektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *