Iphone’Un Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?(Soru)

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

 1. Uygulamaların En Güncel Halini Kullanın.
 2. Hangi Uygulamalarınızın Pili Tükettiğini Kontrol Edin.
 3. Pil Sağlığını Kontrol Edin.
 4. Arka Plan Etkinliklerini Devre Dışı Bırakabilirsiniz.
 5. Düşük Güç Modunu Kullanın.
 6. Ekran Parlaklığınızı Düşürün.
 7. Konum Servislerinizi Devre Dışı Bırakın.
 • İphone Pil ömrü nasıl uzatılır? diyenler için bazı öneriler şöyle: Ekranınızı ayarlayın: Cep telefonunuzun ekranı, onun şüphesiz en çok enerji harcayan bileşenlerinden. Ekranınız ne kadar parlak ise gereken enerji miktarı o kadar yüksek olacaktır. Ekranızının parlaklık ayarını sınırladığınızda pil ömrünüzün uzadığını fark edeceksiniz.

iPhone 6 pil ömrü nasıl uzatılır?

iPhone Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

 1. Otomatik parlaklığı açın. iPhone ‘larda ışık sensörü bulunmaktadır.
 2. Ekran parlaklığını düşürün.
 3. Hareketi azaltın ( iOS 7)
 4. Dinamik duvar kağıtlarını kullanmayın.
 5. Bluetooth’u kapatın.
 6. 3G / 4G’yi kapatın.
 7. Wi-Fi kapatın.
 8. Konum servislerini kapatın.

iPhone’da pil sağlığı kaç olmalı?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesi. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone’un pil sağlığı neden düşer?

Pil kimyasal olarak yaşlandıkça pilin kapasitesi azalır ve bu durum, pilin şarj döngüleri arasındaki sürenin azalmasına neden olabilir. iPhone ‘ un üretilmesi ile etkinleştirilmesi arasındaki sürenin uzunluğuna bağlı olarak pilinizin kapasitesi %100’den biraz daha düşük görünebilir.

You might be interested:  Karındaki Gaz Şişkinliğine Ne Iyi Gelir?(Çözünme)

iPhone pil sağlığı kaç ayda düşer?

Yani, iPhone ‘unuzu günlük şarj ediyorsanız, bir yılın ardından (365 gün) pilinizin ömründen önemli bir eksilme yaşanacaktır. Ortalama olarak 700 tam şarjdan sonra pil kullanım ömründe farkedilir ciddi düşüşler yaşanmaya başlayacaktır.

Pil Sağlığı kaç olmalı?

Apple, normal bir pilin, normal koşullar altında çalışıp 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesini %80’e kadar koruyacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Maskimum kapasite oranın %80’in altına düşmesi demek, iPhone pil sağlığının önemli ölçüde azalması demektir.

iPhone pil sağlığı kaç olunca değişmeli?

Telefonunuzun batarya sağlığı yüzde 85 altına düşmüş ise batarya değişiminin vakti gelmiş demektir. Ancak bataryanızdan şikayetçi değilseniz acele etmenize gerek yok. Fakat batarya kullanım süresi size yetmiyorsa değişim kararı aldıysanız bu süreçte sadece bir yetkili servisten yardım alın.

iPhone pil sağlığı nasıl yükseltilir?

Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile bölümüne gidin, Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel Veri’yi seçin. Ya da Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı’yı seçin.

Pil sağlığı nasıl yükseltilir?

Cihazınıza bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

 1. Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
 2. Ekran parlaklığını azaltın.
 3. Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
 4. Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
 5. Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.

iPhone pil sağlığı düşerse ne olur?

Bozulmuş bir pil artık yeni bir pille aynı miktarda gücü pompalayamayacaktır. Bu, yoğun işlemci gücü gerektiren uygulamaları çalıştırırken olduğu gibi, yoğun güç tüketiminin olduğu zamanlarda sorunlara neden olabilir. Bazı durumlarda, en yüksek güç eşiğine ulaşmak için iPhone ‘un rastgele kapanmasına neden olur.

You might be interested:  Suyla Enerji Nasıl Üretilir?(EN iyi 5 ipucu)

iPhone XS Max pil sağlığı kaç olmalı?

Apple, pil sağlığı yüzde 85 altına düştüğü zaman değiştirilmesini tavsiye ediyor. Ayrıca pillerin değiştirilmesi için tavsiye edilen şarj döngüsü de 500’dür.

Apple 11 pil sağlığı neden düşer?

Pillerin daha hızlı bitmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Son güncellemedeki bir hata nedeniyle olabilir veya belki de iPhone’larında en son yüklenen uygulamalar veya mevcut uygulamalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. iPhone’unuzdaki ayarlar da pil tüketimini etkileyebilir.

iPhone’un şarjı çabuk bitiyor ne yapmalıyım?

iPhone Şarj Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aşağıya kaydırın ve Pil ikonuna tıklayın.
 3. Pil Sağlığı bölümüne tıklayın; bu bölümde iPhone size pil ömrünü artırmak için değiştirmeniz gereken ayarları önerecektir.
 4. Değişime ihtiyaç duyan ayarlara gitmek için önerilere tıklayabilirsiniz.

iPhone pil sagligi nasil duser?

iPhone ‘u günlük olarak şarj edenlerin bir yılın ardından pilin ömründen önemli bir eksilme yaşaması muhtemel. Ortalama 700 tam şarj’dan sonra pil ömründe ciddi bir azalma gözlemleniyor. Buradan yola çıkarsak sık sık şarj etmek kesinlikle Pil Sağlığını etkiliyor…

iPhone 11 pil ömrü kaç saat?

Test sonuçlarına göre; 3969 mAh batarya kapasitesine sahip iPhone 11 Pro Max, 11 saat 54 dakika dayanarak diğer iPhone modellerini geride bıraktı. 3046 mAh batarya kapasiteli iPhone 11 modeli ise 11 saat 16 dakika lık bir çalışma süresi gösterdi. iPhone 11 Pro modeli de 3190 mAh batarya kapasitesi ile 10 saat 24 dakika

iPhone pil sağlığı için nasıl şarj edilmeli?

Eğer bataryanızın aşınmasını çok düşük oranlara indirmek istiyorsanız cihazı yüzde 80’e kadar şarj etmelisiniz. Zaten iyileştirilmiş pil şarjı özelliği size bununla ilgili uyarı da verecektir. Eğer bataryanızın ekstra birkaç yıl daha değişmeden kalabilmesini istiyorsanız şarjı yüzde 80’de kesmelisiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *