Kombiye Gaz Gelmiyorsa Ne Yapmalı?

Eğer ocağa doğal gaz gelmiyor ise kombiye gaz gelmiyor demektir. Ocakta gaz yok ise dışarıdaki gaz saati vanası ve kesici bobini kontrol ediniz. Bobin pimini kendinize doğru çekiniz. Gaz gelmiyor ise fatura yatırılmadığı için gaz kesilmiştir veya dışarıdaki gaz saati üzerindeki gaz kesici gazı kesmiştir.

Kombinin sıcak suyu neden ısınmaz?

Kombinin sıcak suyu vermemesi sıcak su sensöründen kaynaklanıyor olabilir. Bunun dışında kombiye gelen gazın kapalı olması da sıcak suyun gelmesine engel olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak kombiye gelen su kanallarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ayrıca kombinin su basınç ayarları da kontrol edilmelidir.

Kombi gaz valfi arızası nasıl anlaşılır?

Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır? Kombinin ateşleme yapması sonrasında alev yokluğu sorununun olması gaz valfi arızası belirtilerinin başında gelir. Bunun yanı sıra ateşleme devresi sorununa bağlı; sıcak su sorunu, peteklerde ısıtmama sorunu da ( kombi ateşleme yapmadığı için hiçbir konumda çalışma yapmaz) yaşanabilir.

Kombi ateşleme yapmıyor neden?

Kombi ateşleme yapmıyorsa gazın gelip gelmediğini kontrol etmek gerekir. Gaz geliyor ise kombi manyetosu arızalanmış, bacaya pislik girişi yüzünden baca çekişi düşmüş veya filtreler tıkanmış olabilir. Bunlar düzeltildikten sonra kombi hala ateşlemiyorsa yetkili servis çağırılmalı.

You might be interested:  Iphone Pil Değişimi Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

Kombi neden devreye girmiyor?

Kombi Devreye Geç Giriyor Sorunu Fan motorunun kirli, pis olması Fan motoru üzerinde bulunan kelebek tapasının olması Elektronik kart da arıza olması Dış hava sensörünün arızalı olması kombinin devreye geç girmesine neden olur.

Kombiden banyoya sıcak su gelmiyor neden?

BANYODAKİ MUSLUKTAN SICAK SU GELMİYOR Sıcak su gelmeyen bölümde bulunan batarya arızalanmış, banyoya giden borularda ya da musluk tesisatında bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu durumda öncelikle banyo musluğundaki bataryayı değiştirin. Bataryayı değiştirdiğiniz halde sıcak su gelmezse bir tesisatçıyı arayın.

Kombide sadece sıcak su nasıl açılır?

Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

  1. Kombi cihazı üzerinde bulunan sıcak su ayarı düğmesi saat yönünde çevrildiğinde sıcaklık artar, aksi istikamette çevrildiğinde ise sıcaklık düşer.
  2. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcaklık ayarı düğmesi yükse tutulmalı ve musluk az açılmalıdır ki, istenilen sıcak su elde edilebilsin.

Kombi gaz valfi arızası nasıl giderilir?

Gaz Valfi Arızası Nasıl Çözümlenir? Gaz valfi arızasında öncelikle arızanın tespit edilmesi açısından uzman yardımı almak gerekir. Uzman servis ekibi yerinde tespit yapıp gaz valfi arızalı teşhisi koydu ise parçanın değişimi yapılmaktadır. Bazı arıza durumlarına göre tamir uygulaması yapılabilir.

Kombi gaz ayarı bozuk olursa ne olur?

Gaz valfini normal standartlarda yapılmadığı takdirde kombiniz daha fazla yakıt tüketecektir. Bunun dışında gaz hattındaki sorunlar, gazın kesilmesi ve diğer kombi aksam arızaları doğrudan gaz valfini etkileyecektir.

LPG selenoid valf arızası nasıl anlaşılır?

Selenoid Valf Arızası

  1. Vites geçişlerinde vuruntu gibi bir ses duyulması
  2. Vites geçişi sırasında araç devrinin aşırı yükselmeye başlaması
  3. Şanzımanın bir ya da birkaç vitese geçiş yapmaması

Kombi ateşleme yapmıyor neden Vaillant?

Kombinin barını kontrol ediniz su seviyesi 1 barın altına indiyse kombi ateşleme yapmaz! Sorunun giderilmesi için barı 1 ile 2 bar arsında muhafaza ediniz. Vaillant Kombi Kalorifer modunda ateşlemiyor sa; kalorifer sensöründe arıza oluşmuş olabilir servis çağırmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Enerji Sistemleri Mühendisliği Ne Kadar Maaş Alır?

Kombi resetleme nasıl yapılır?

Genelde kombinin ön panelinde reset tuşu bulunur. Bu tuşa yaklaşık olarak 5 saniye kadar basılı tutmak suretiyle kombi resetleme işlemi yapılabilir. Bazı modellerde kombi üzerinde reset tuşu, ‘R’ olarak geçer. Bazı modellerde, ‘On/Off’ açma tuşu şeklinde ifade edilmektedir.

Kombi ne zaman ateşleme yapar?

Arızanın Sebepleri İyonizasyon elektrodu sorunu İyonizasyon elektrodu brülör kısmında yer alan uzun çubuk şeklinde parçadır. İyon çubuğu adı da verilmektedir. Zamanla oksitlenme yaptığında veya kirlendiğinde alev okumaz. Alev algılanmadığı için de kombi ateşleme denemesi yapar.

Kombi neden kendini kapatır?

Kombi, yerleşik güvenlik mekanizmaları nedeniyle kendini kapatıyor – eğer kapatmadıysa, kazan aşırı ısınabilirdi. Sistemde hava varsa, radyatörünüzün kanaması sorunu çözebilir. Radyatörünüzün olması gerektiği kadar sıcak olup olmadığını kontrol edin – eğer bazıları soğuk görünüyorsa, havasını alın.

Demirdöküm kombi neden devreye girmez?

Demirdöküm kombinizde 1.5 bar su yoksa su takviyesi yapılması gerekiyor. Su seviyesi 1 bar altındaysa kombi devreye girmez. Demirdöküm kombinizin çalışması için kombiye 220 volt elektrik düzenli olarak gelmelidir. Sigorta ve voltaj düzenleyicide bağlantılar açık değilse kombi devreye girmeyecektir.

Kombi bozulunca ne yapilmali?

Kombinizi Son Olarak Sigortasını Kapatın 5 Saniye Bekledikten Sonra Açın ve Cihaz Çalıştığında Cihazı Üstünde Bulunan Kontrol Panelinde Reset ( R ) ya da Şimşek Resmi Olan Bir Buton Olması Gerekiyor Ona Basarak Cihazınızı Resetleyin. 3 Kere Resetlemeyi denediğinizde de Aynı Hata İle Karşılaşıyor İseniz, Cihaza Müdahale

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *