Lpg Gaz Sizdirmazlik Raporu Nasil Bisey?(EN iyi 5 ipucu)

LPG’li araç muayenesinde gaz sızdırmazlık raporu isteniyor mu?

Sızdırmazlık raporu muayenede gerekli mi? Araç ruhsatına LPG /CNG dönüşümü işlenmiş araçlar için yapılan muayene işleminde sızdırmazlık raporu belgesi gerekli değil. Eğer aracınızın ruhsatında LPG dönüşüm sistemi işli değilse montajın yapıldığı servis tarafından verilen Yakıt Sistemi Montaj Belgesi yeterli.

Gaz sizdirmazlik raporu nereden alınır?

Otogaz montaj ve tadilat işlemlerinden sonra Mmo Makine Mühendisleri odasından ve TSE araç kontrol merkezlerinden alınan sızdırmazlık raporu artık yetkili Otogaz dönüşüm servisleri tarafından verilecek..Yeni uygulamanın ne zaman başlanacağı ve uygulama ile ilgili tüm detaylar videomuzda..

Gaz sızdırmazlık raporu ücreti ne kadar?

2021 yılı itibari ile 50-55 lira aralığında gaz sızdırmazlık raporu alınabilmektedir. Ödeme ölçümün yapıldığı istasyona yapılabilir.

Gaz sızdırmazlık raporu almak zorunlu mu?

Sızdırmazlık raporunun zorunlu olduğu nedenlerden bahsedecek olursak araca lpg sistemi yeni takılmışsa lpg sızdırmazlık araporu almak zorunludur. Araçta tüv türk kontrolleri esnasında her hangi lpg kaçağı veya takılı olan sistemde aksağam ve montaj sorunuyla karşılaşılırsa Lpg sızdırmazlık belgesi almak zorunludur.

LPG sızdırmazlık raporu kalktı mı?

LPG /CNG Gaz Sızdırmazlık Raporu yürürlülükten kaldırılmıştır. Hiçbir durumda Gaz Sızdırmazlık Raporu talep edilmemektedir. LPG /CNG yeni takıldığı zaman Yakıt Sistemi Montaj Belgesi ile yetkili mühendis tarafından çizilen tadilat projesi ve hesapları talep edilecektir.

You might be interested:  Gazaltı Kaynağı Tüpü Hangi Gaz Kullanılır?(Doğru cevap)

TÜVTÜRK sızdırmazlık raporu istiyor mu?

Bu uygulama 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Artık LPG’li araçlar muayene için direkt araç muayene istasyonlarına gidebilecek. Tuvtürk muayene istasyonları hiçbir durumda Gaz Sızdırmazlık Raporu talep etmediğini belirtmektedir.

LPG Tank Değişimi Sızdırmazlık Raporu Nereden Alınır?

LPG Sızdırmazlık Raporu Nereden Alınır? LPG sızdırmazlık raporu bağlı olduğunuz ilde bulunan makina mühendisleri odası adına açılmış LPG sızdırmazlık istasyonundan ilçelerde ise ayda veya onbeş günde bir kez gelen gezici sızdırmazlık istasyonlarından alabilirsiniz.

LPG’li araç muayenesine ne belgeler gerekir?

Her araç için istenen standart belgeler; Ruhsat, trafik sigortası ve muayeneye götürdüğünüz araç sizin değilse Vekalet Belgesi ‘dir.

LPG’li Araç muayenesi için neler gerekli?

LPG ‘ li Araç Muayene Şartları Neye Göre Belirler? LGP tanklarına sahip araçlarda yakıt sisteminin sızdırma yapmaması gerekir. Tüm ünitelerin doğru ve güvenli bir şekilde takılmış olması, ayrı olarak tip onayları bulunması da istenir. Çalışamaz durumda olan hiçbir parçanın olmaması da gereklilikler arasındadır.

LPG tankı 10 yılı dolduran muayeneden geçer mi?

Araç muayenesinde önemli olan noktalardan biride LPG tankınızın yaşıdır. Araç muayeneniz sırasında LPG tank süresi 10 yılı geçtiği görülürse aracınız muayeneden geçemez ve sizden tüp tankının yenilenmesi istenir.

2021 araç muayene ücreti ne kadar?

Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork taşıtlar için muayene ücreti 372,88 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker gibi araçlar için muayene ücreti ise 503,86 TL.

LPG ruhsata işletme süresi geçerse ne olur?

6- Ruhsata geç işletme durumunda karşılaşılacak durumlar LPG fatura kesim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ruhsat değişim işlemi tamamlanmalıdır. Aksi durumda 108 Tl gecikme cezası ödersiniz(15 gün içinde ödemeniz durumunda ceza 81 TL’ye düşmektedir). ve ehliyetinizden 10 puan ceza kesimesine sebeb olursunuz.

You might be interested:  Hangi Sebzeler Gaz Yapar?(Çözülmüş)

LPG tankının süresi doldu ne yapmalıyım?

LPG dönüşümlü araç kullanan herkesin yapması gereken, araçlarındaki LPG tankının imalat tarihine bir kez daha bakarak, süresi dolmuş ise yetkili LPG dönüşüm firmalarına giderek LPG tankını değiştirmektir.

Motorlu Taşıt LPG CNG Ruhsatı nedir?

Her periyodik fenni muayene öncesi aracınıza Gaz Sızıdrmazlık Raporu almanız ve bu raporu periyodik muayene sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Uygulamada Makina Mühendisleri Odası, aracınıza kontroller sonrası aldığınız Gaz Sızdırmazlık Raporu ekinde Motorlu Taşıt LPG – CNG Ruhsatı vermektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *