Ogs Pil Değişimi Nerede Yapılır?(Soru)

OGS pili biterse ne olur?

Pil şayet, garanti süresi dolmadan biterse, cihaz ücretsiz olarak yenisiyle değiştiriliyor. Ancak, garanti sonrası oluşan arızalarda, yetkili servis olmadığı için cihazın çöpe atılıp, yenisinin alınması gerekiyor.

OGS cihazları pilli mi?

Ogs cihazlarında belli bir yıl sonunda pillerinde azalma ve bitme görülmektedir sabit pil olduğu için cihazlar tamir edilememkte ve yerine yenisi satılmaktadır.

OGS cihazının pili değişir mi?

1- OGS cihazı pcb bir kart ve bunu çalıştıran bir kalem pilden oluşuyor Zaten pili sökerseniz, tekrar yeni pil taksanız bile alet hafızasını kaybedebilir ve yeni cihaz almak zorunda kalabilirsiniz

OGS bozuldu ne yapmalıyım?

CEVAP 1: OGS Çağrı Merkezinin 444 11 17 nolu telefonundan 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz.

OGS cihazının ömrü ne kadar?

OTOYOL ve köprülerdeki Otomatik Geçiş Sistemi ( OGS ) cihazlarının ömrü, 2 yıllık garanti süresi dolar dolmaz bitti. Haziran ayından bu yana arızalan cihaz sayısı 2 bine ulaştı.

Iptal edilen OGS tekrar açılır mı?

İptal edilen OGS veya HGS yeniden aktifleştirme HGS ürününde iptal sonrası aktifleştirme özelliği bulunmamakta olup, yeni ürün alınmalıdır.

OGS nin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız?

OGS ‘ yi kullanacak olan tüm Çekicilere ait OGS etiketlerinin aktif bir şekilde çalışması, giriş/çıkış gişelerinden geçerken okunması ve BİP sinyalini vermesi gerekmektedir. OGS cihazı geçişlerde okunmuyor ise kesinlikle geçişlere devam edilmemelidir.

You might be interested:  Iki Cam Arasında Hangi Gaz?(Doğru cevap)

Eski OGS cihazları ne olacak?

· Ürününüzü PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni ürün alabilirsiniz, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 gün sonra yeni ürününüze aktarabilirsiniz. Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT Merkezlerinden alabilirsiniz.

OGS cihazı nasıl çalışır?

OGS Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır? Şayet aracınıza OGS taktıktan sonra bir otoyola girdiğinizde, hangi saatte nereden giriş yaptığınız bu etiket vasıtası ile kayıt altına alınmaktadır. Aynı şekilde bu yoldan nereden ne zaman çıkış yaptığınız da kayıt altına alınmaktadır.

Vakıfbank’ta OGS var mı?

Otoyol ve Köprülerde hızınızı kesmeyecek geçişler için OGS ‘niz Vakıfbank ‘ ta. Aynı otoyolda bir OG şeridinden çıkış yaparken, elektronik etiket üzerindeki giriş bilgileri yine otomatik olarak okunur ve gişe bilgisayarları tarafından ücret tahakkuk ettirilerek, banka hesabınız veya kredi kartınızdan tahsil edilir.

OGS nereden nasıl alınır?

Otomatik Geçiş Sistemi ( OGS ), ücretli köprü ve otoyollarda uygulanan bir kolay ödeme ve geçiş sistemidir. Genellikle aracın ön camına yapıştırılan OGS cihazı köprü ve otoyol gişelerindeki okuyucu tarafından algılanır ve geçiş ücreti OGS bakiyesinden veya OGS cihazına tanımlı kredi kartı ya da banka hesabından düşer.

OGS cihazı nasıl takılır?

Atermik cam bulundurmayan araçlarda, OGS cihazı veya HGS etiketi camı yatayda ortalayarak; Ayna ön cama monteli ise, dikiz aynasının montaj ayağının 5 cm aşağısına denk gelecek şekilde yapıştırılmalıdır. Ayna tavana monteli ise, camın üst başlangıç noktasının 5 – 10 cm aşağısına denk gelecek şekilde yapıştırılmalıdır.

OGS ruhsat sahibi olmadan alınır mi?

Bireysel başvuru için; araç ruhsatı ve kimlik belgenizi getirmeniz yeterlidir. Tüzel Kişiler için; araç ruhsatı, yetki belgesi, imza sirküleri gerekmektedir. Kiralık araç için OGS etiketi satın almak istiyorsanız, aracı kiralayan ya da kiraya veren taraflar arasında yapılan kira sözleşmesini getirmeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Enerji Sistemleri Mühendisliği Maaşı Ne Kadar?(Doğru cevap)

OGS nasıl alınır 2021?

OGS başvurusu ve abonelik gerçekleştirmek için anlaşmalı bankalar üzerinden işlem yapılabilir. Aynı zamanda PTT üzerinden de gerekli işlemleri yapmak mümkün. Bu konuda müşteri temsilcilerine bağlantı kurularak kısa süre içerisinde OGS alınabilir.

OGS si olan araç HGS’den geçerse ne olur?

OGS li araç HGS den geçerse ne olur? HGS li yada OGS li olsun farketmez aracınız yanlış gişeden geçerse kaçak geçiş yapmış sayılır ve HGS yada OGS cezası ödemek durumunda kalırsınız. HGS de geçiş ihlali yaptıysanız yani OGS ile HGS gişesinden geçtiyseniz HGS ye abone olarak ceza almaz HGS geçiş ücreti ödersiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *