Wind-Salbe Gaz Krem Nerede Satılır?(EN iyi 5 ipucu)

Tamany Wind-Salbe nedir?

Tamany Windsalbe, içerdiği kimyon yağı sayesinde bebeklerde oluşan veya oluşabilecek kolik-gaz ve sindirim problemlerine kolay bir çözüm getiriyor. Tamamen doğal ve bitkisel olarak hazırlanmış formüllerden oluşmaktadır. Bu sayede gaz sancısı nedeniyle uykusuz geceler geçiren anne ve babaların imdadına yetişir.

Gaz kremi ne işe yarar?

Wind-Salbe n, cilde uygulandıktan sonra kan dolaşımını ve sıcaklık hissiyatını artırarak emilir ve hızla sindirim organlarına ulaşır. Mide salgısını artırarak sindirimi kolaylaştırır. Aşağı bağırsak yolunun açılmasıyla, gazın atılımını sağlar. Kampanya fiyatından satılmak üzere 10 adetten fazla stok sunulmuştur.

Wind-Salbe nasıl kullanılır?

Wind – salbe N merheminden elinize 1cm uzunluğunda sıktıktan sonra elinizi açarak bebeğin vücuduna paralel duracak şekilde koyun ve kaburgalarının altından başlayarak aşağı doğru 6 kez ovun. Ardından iki dizi bükerek karına 6 saniye baskı yapın ve karşı hareket olarak iki dizi aşağıya çekin ve düz tutarak ovun.

Bebeklerde bağırsak gazı nasıl çıkarılır?

Bebeğin gazı nasıl çıkarılır?

 1. Bebeğin gazını çıkarmak için midesinin alt kısmından yukarı doğru hafifçe ovuşturmak, gaza bir çıkış yönü verecektir.
 2. Bebeği kucağınıza alıp kolları ve başı, sizin omuzlarınızdan hafifçe aşağı sarkacak şekilde yerleştirip sırtına masaj yaparak da gazını çıkarabilirsiniz.

Kimyon yağı bebeklerde nasıl kullanılır?

Kimyon yağı kan dolaşımının artmasına da neden olduğundan, merhemin uygulanmasından önce karın cildinin ısıtılmasına da gerek yoktur. Bebeğe günde iki kez, özellikle banyolardan sonra gaz masajı da öneriyorum.

You might be interested:  Enjeksiyonlu Araçlarda Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?(Soru)

Gaz çıkarmak için ne iyi gelir?

Gaz sancısına ne iyi gelir, gaz sancısı nasıl geçer?

 • Zencefil. Zencefil gaz sancılarının azalmasını, özellikle gaz nedeniyle karın bölgesinde oluşan acı ve ağrıların dinmesini sağlayan en etkili bitkisel çözümlerden biri.
 • Kimyon.
 • Sirke.
 • Rezene tohumu.
 • Tarçın.
 • Karbonat.
 • Sıcak su torbası
 • Egzersiz.

Bebek gazını ne giderir?

Kucakta veya bebek arabasında gezdirmek, hafifçe sallamak, sarılmak, yumuşak bir battaniyeye sarmak, ninni söylemek, müzik dinletmek, araba ile gezdirmek, emzik vermek faydalı olabilmektedir. Bebeğin karnına ılık havlu koymak, ılık yağ ile karnına masaj yapmak, ılık su ile banyo yaptırmak etkili olabilmektedir.

Windi gaz çıkarıcı nasıl kullanılır?

Önce Windi ‘nin ucuna bebek yağı sürünüz. Bebeğinizin bacaklarını başına doğru kaldırın ve Windi ‘yi makata dikkatlice sokunuz (sanki termometre kullanıyormuş gibi). Gaz çıkarma sesini duyduğunuzda bebeğinizin aniden rahatladığını fark edeceksiniz. Windi ®’yi çıkarın ve imha ediniz.

Gaz kemeri nasıl kullanılır?

Babyjem kiraz çekirdekli gaz giderici kemer gaz sancısını azaltmak için %100 doğal malzemeden üretilmiş ideal bir üründür. Kiraz çekirdekli kese 1 dk ısıtılmalı ve kemerin cebine konularak bebeğin karnına gelecek şekilde bağlanmalıdır. En iyi sonuç için bebeğinizin ısınmış karnına dairesel hareketlerle masaj yapınız.

Biogaia ne zaman verilir?

Biogaia damla ne zaman verilir sorusunu; Günün her saati mamalardan önce ya da sonra verilebilir.

Bebeklerde gaz için hangi yağlar?

Rezene yağı, ayçiçeği yağı, tatlı badem yağı, anason yağı, susam yağı, kimyon yağı ve dereotu yağı gibi bitkisel ve doğal yağların karışımını;Günde 3 kez 3-4 damla yiyecekleriniz ile karıştırılıp veya direkt olarak kullanılarak tüketilebilirken, bebeklerde oluşan gazın giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Çok gazlı bebeğim var ne yapmalıyım?

GAZ SANCISINI AZALTMANIN YOLLARI

 1. Bebeğinizi mümkün olduğunca anne sütü ile besleyin.
 2. Emzirme aralığın en az 2 saat olarak ayarlayın, saat başı emen bebeklerde sindirilen ve sindirilmemiş süt karışarak gaz yapabilir.
 3. Sakin olun, bebeğe şefkatle ve güvenle yaklaşın.
 4. Bebeği aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda bulundurmayın.
You might be interested:  Gaz Yangınları Ne Ile Söndürülür?(Soru)

Bebeklerde gaz sancısına çörek otu iyi gelir mi?

Bu yönteminde gaz sancısını azaltmada etkili olduğu bilinmektedir. Çörek otu 1 çay kaşığı çörek otunu bir bardak suda içerisine bir adet hurma atarak kaynatın. Daha sonra 1 çay kaşığı olacak şekilde bebeğinize içirin. Çay kaşığı ile bebeğinize yavaş yavaş içirebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *